Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z reseterem do epsona

Hornet60 11 Feb 2007 01:06 1580 2
 • #1
  Hornet60
  Level 18  
  Witam
  Mam taki duży problem z reseterem do tuszów Epsona. Złożyłem go wg tego schematu w załączniku, zainstalowałem SSC Service Utility i zabrałem się do resetowania i za każdym razem wyskakuje mi błąd "Data error":cry: Przestudiowałem helpa do programu i znalazłem opis jak wykonać test programatora... na początku na lini DATA miałem napięcie 1,79V a miało być min 2,9V, poprawiłem i wszystko wyglądało cacy... wsadziłem czarny nabój i BŁĄD... no to wsadziłem drugi który miałem w 30% zapełniony bo myślałem że może czarny chip się spalił, dałem reset i BŁĄD... Wsadziłem do drukarki i teraz wskazuje obydwa po 0% Z tego wniosek że programator pali chipy, tylko nie wiem co może być przyczyną, napięcie na liniach mam 3,07V. Prosze, podpowiedzcie co może być nie tak...
  Pozdrawiam
 • #2
  bahet
  Level 23  
  Za 15 do 20 zł kupisz gotowy do różnych chipów - te które eksperymentalnie skasowałeś pewnie więcej kosztują.
 • #3
  Hornet60
  Level 18  
  Witam
  Wiem że to grosze kosztuje, ale teraz to już tylko tak dla siebie chciałem się dowiedzieć co mogło by być nie tak skoro układ jest idealny... wczoraj udało mi się skasować jeszcze czarny tusz (jako jeden jedyny) na wszystkich kolorowych wyświetla mi się 0% (10.000 wtryśniętych kropel), to tak jakby kolorowe naboje programowało się inaczej... Przy pierwszym odczytaniu chipa mam pod odpowiednim adresem różne cyferki, próbuję zaprogramować - BŁĄD - po ponownym odczytaniu mam już tylko same jedynki, czyli tak jakby już rogramator nie widział chipa... dziwne... Jest taka możliwość żeby chipy od kolorów były na inne napięcie?

  Apropos kosztów chipów - za 15zł kupuję całą drukarkę z używanymi nabojami na giełdzie (trzeba tylko zajżeć gdzie są oryginalne :D).
  Pozdrawiam