Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7060 IP302- podłączenie drukarki sieciowej i lokalnej

copymaker 11 Lut 2007 12:18 1251 2
  • #1 11 Lut 2007 12:18
    copymaker
    Poziom 10  

Witam!
    Mam problem z podłączeniem konici 7060 z kontrolerem IP302 jako drukarki sieciowej i jako drukarki lokalnej.
    Zacznę może od tego, że robiłem to nie raz i zawsze wszystko działało. Zrobiłem jednak format komputera i teraz nie mogę dać sobie z tym rady.
    Z góry napiszę, że testowałem na różnych komputerach wszystko i z różnymi kontrolerami druku - więc uszkodzenia sprzętu nie wchodzą w grę.

W załączniku umieściłem skompresowany folder (zip) - po rozpakowaniu zobaczycie film w formacie .avi i tam jest pokazane jak instaluje ip302, żeby drukowała po sieci.
    Problem polega na tym, że drukarka nie chce drukować. Nie ma połączenia między kompem a ip302.
    Z góry dodam że kabel scsi między ip302 a kopiarką jest dobry - maszyna wypuszcza wydruk z ustawieniami, po podpięciu IP302 do niej.

Jeżeli chodzi o podłączenie na inny sposób: przez kablek USB>>LPT to też nie chce mi drukować. Instaluje drukarkę na port com na który zainstalował się w laptopie kabelm usb>lpt i nic... Nie drukuje.
    Czasem w obu przypadkach (przy podłączeniu po sieci i po lpt) ukazuje mi się komunikat, że drukowanie się nie powiodło, a czasem po prostu z ikonka drukowania znika z traya tak jakby wszystko było ok, chociaż wcale nie ma wydruku.
    Co o tym myślicie?

0 2
    Załączniki:
  • #2 13 Lut 2007 23:20
    sebono
    Poziom 22  

wklej skan ustawień bo na filmie dokładnie nie widać nr portu

0
  • #3 22 Lut 2007 00:01
    copymaker
    Poziom 10  

numer portu 10001 - taki jest na wydruku ustawień i taki wpisuje przy instalacji

OK, może ze względu na punkty za transfer nikt nie chce oglądać mojego filmu, więc wrzuciłem go na rapidshare: FILM
    Bardzo proszę o pomoc!

0