Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw stereo do 700 zł. Zestaw ma być podłączony do komputera.

11 Lut 2007 12:37 3842 31
  • Poziom 10  
    Witam!chciałbym prosić o pomoc w skompletowaniu zestawu stereo do 700 zł, który podłączony ma być do kompa. głośniki wstępnie upatrzyłem koda av 737t http://www.koda.pl/pl/index.php?katg=1&kat=3&podkat=79#x czy to dobry wybór? nie zależy mi na wielkim hałasie bo mam mały pokój 4x3,5. no i jaki wzmacniacz do tego?
  • Poziom 31  
    lwojtek - słuchałeś tej kody ?
    zanim kupisz cokolwiek grającego postaraj się tego posłuchać.

Za te 250zł które Ci zostało to raczej albo szukanie wyjątkowej okazji na allegro albo lm diy :)
  • Poziom 27  
    stary 700 stow to kupa kasy cuda na kiju kupisz z naszych rodzimych i bardzodobrych produktow.
    czy to ma byc wsio nowizna ?
    jesli nie proponuje cos z unitry np tosca diorowska super smiga i dotego ma radio .
    kulominki z serii ZGC tonsila tez ładnie pracuja polecam i połowa kasy ci zostanie .
    na allegro mozesz kupic bez problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

http://www.allegro.pl/item162940715_amplituner_stereo_diora_tosca_303.html

Dodano po 1 [minuty]:

http://www.allegro.pl/item163694912_najlepsza_tosca_na_allegro_.html

http://www.allegro.pl/item165616066_amplituner_tosca_303.html

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.allegro.pl/item163777656_unitra_tonsil_space_86.html
  • Poziom 10  
    Fredpostrach a jakie głośniki byś polecił?te zgc są chyba dosyć duże a ja nie mam za wiele miejsca
  • Poziom 31  
    ja bym polecił coś diy-owego od kogoś się tym zajmującego - ceny są niskie, a jakość wysoka.
  • Poziom 27  
    tonsil wypuscił kilka modeli kolumn na skrzynce 26cm szer X 42 wysok. nie sa duze masz tyle miejsca ?
  • Poziom 10  
    fajne te tonsile, tylko ja sie nie znam w ogóle na naprawianiu takiego sprzętu, ale generealnie to podobają mi sie
  • Poziom 27  
    i cena dostepna .............
    i powinienes kierowac sie kupnem wmiare nowych kolumn zebys nie musiał zaraz regenerowac basow i srednich.
    wydatek rzedu 300zł i masz i wzmaka i kolumny
  • Poziom 31  
    "cena !!! u audaxa nigdy tanio niebyło a najwazniejsza nie jest jakosc tylko cena do jakosci a przecierz bedzie grało razem z komputerem wiec ........ "
    no i co z tego żę "razem z kompem" ?
    Komp z dobrą dźwiękówką nie jest taki zly jak Ci się zdaje.
    Dobry cd czy sacd będzie zdecydowanie lepszy - wiadomo, ale bez przesady...

"www.stx.pl tu tez mozna dobre u tanie kupic. "
    ani specjalnie dobre - beznadziejne zwroty robią,
    ani specjalnie tanie - te które już jakoś tam grają takie tanie nie są...

fredpostrach
    - gośc ma 700zl ,a Ty mu proponujesz jakieś przedpotopowe tonsile do regeneracji :|
    Weź się zastanów nieco...
    Space86 to żadna rewelacja żeby opłacało się to kupować i regenerować...
  • Poziom 10  
    fredpostrach jeszcze jedna prośba do ciebie gdybyś miał wybrać coś z tych stx to co byś wybrał biorąc pod uwage ich przeznaczenie

Dodano po 3 [minuty]:

takero a może ty mi podrzucisz jakąś konkretną propozycje?
  • Poziom 27  
    takero :
    slepy jestes i czytac nieumiesz !!!!!!!!!!!!!??????? gdzie ja napisałem ze ma regenerowac ? i poco ma wydawac kupe kasy zeby mp3 z kompa poleciało moze ma zestaw audiofilski kupic co ??? kolega prosi to doradzam cena do jakosci a zrobi jak uwaza masz inne propozycje to jemu doradzaj a nie wpierniczasz sie w moje posty.!!!!!!!!!

z stx E150 ładnie smiga
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vMenuItem=0&vSubPage=377&vItemDB=itemdb
  • Poziom 16  
    fredpostrach napisał:
    poco ma wydawac kupe kasy zeby mp3 z komputera poleciało

Dlaczego mp3?
    Jest Ape i Flac, a to już zupełnie co innego niż mp3.
  • Poziom 27  
    mp3 to tylko przykład do grania z kompa niepotrzebny jest przecierz super zestaw audio chyba sie zgodzisz .
  • Poziom 35  
    Kolego fredpostrach - STX E-150 nie będą śmigać ładnie. To są jakieś przekombinowane satelitki do KD zbudowane na średnio i wysokotonowcu w malutkiej (max. 3l) obudowie - absolutnie nie nadadzą się do stereo, gdyż będą grały od jakichś 150Hz (i to pewnie z dudnieniem). Radzę też powstrzymać się od inwektyw w stosunku do innych forumowiczów, bo takie wyzywanie od ślepych, nie umiejących czytać i wpierniczających się kwalifikuje wypowiedź do kosza. Tobie też można wytknąć co-nieco - np. kolega lwojtek wcale nie dysponuje "700 stówami" na zakup ;).

Wśród rodzimej produkcji małych monitorków możesz zainteresować się jeszcze używanymi Diorami Polaris 80 - np. z takiej aukcji. Z nowych nie ma większego wyboru, godne polecenia wydają się jedynie Tonsile Maestro II 60 za ok. 460zł.
  • Poziom 27  
    a odnosnie E150 to producent przewidział je do stereo nie do kina domowego słyszałes te kolumny ze twierdzisz ze sa przekombinowane ?
    a pozatym nigdzie nie twierdze ze lwojtek ma do wydania 700zł on sam tak napisał a ja mysle go odwiesc od tego drogiego zamiaru.
  • Poziom 35  
    fredpostrach napisał:
    kolego wiezlak a gdzie ja tu napisałem cos o slepocie ???????
    a odnosnie E150 to producent przewidział je do stereo nie do kina domowego słyszałes te kolumny ze twierdzisz ze sa przekombinowane ?
    a pozatym nigdzie nie twierdze ze lwojtek ma do wydania 700zł on sam tak napisał a ja mysle go odwiesc od tego drogiego zamiaru.

Kolego, weźże się ogarnij - chyba jesteś wyjątkowo roztrzepany, bo nie sądzę, byś celowo kłamał...

Ślepota:
    fredpostrach napisał:
    takero :
    slepy jestes i czytac nieumiesz !!!!!!!!!!!!!???????

700zł/700 stów:
    Jest taka "subtelna" różnica pomiędzy 700zł a 700 stówami ;)
    lwojtek napisał:
    chciałbym prosić o pomoc w skompletowaniu zestawu stereo do 700 zł
    fredpostrach napisał:
    stary 700 stow to kupa kasy cuda na kiju kupisz z naszych rodzimych i bardzodobrych produktow.

Co do STX E-150 - jak 2 kolumienki z głośnikami średniotonowymi zamiast nisko-śreniotonowych (przetwornik 16cm w obudowie 3l) mają się nadać do stereo? Zastanów się trochę. Lepiej już miast tego kupić aktywny zestaw 2.1 do PC.

Dopisano:
    Widzę, ześ w międzyczasie usunął wpis o ślepocie :D. Zerknij też sobie na stronę STX, gdzie jak byk stoi, że E-150 to kolumny efektowe. Dobre sobie, innym ślepotę wytykać... ;)
  • Poziom 27  
    mały bład literowy oczywiscie nikt tego niezauwazył kazdy wie oco chodzi tylko łowca skór od razu reaguje i zmiast doradzac wyszukuje błedow.
    a skoro producent zalicza zestaw E150 do stereo czyli stereo i niewazne ze membrana ma 16cm . z amatorem 2 stereo wystepowały kolumienki 15W ktore miały na pokładzie GDN 16cm i ładnie to grało wiec niewidze zwiazku.
  • Poziom 35  
    fredpostrach napisał:
    mały bład literowy oczywiscie nikt tego niezauwazył kazdy wie oco chodzi tylko łowca skór od razu reaguje i zmiast doradzac wyszukuje błedow.
    a skoro producent zalicza zestaw E150 do stereo czyli stereo i niewazne ze membrana ma 16cm . z amatorem 2 stereo wystepowały kolumienki 15W ktore miały na pokładzie GDN 16cm i ładnie to grało wiec niewidze zwiazku.

Kolego, czy do Ciebie nie dociera, że w ten sposób obrażasz innych forumowiczów? Na dodatek bezpodstawnie. Co ja tu czytam - nic nie doradziłem (z rodzimych, niedrogich monitorków zasugerowałem Polarisy 80, Maestro II 60) i na dodatek jestem "łowcą skór"? Brawo - dalej popisujesz się nie wiadomo czym ani nie wiadomo po co. Tego typu odzywki z Twojej strony nadają się tylko do raportowania moderatorowi.

Gdzie producent E-150 klasyfilkuje te kolumny do stereo, może nas w końcu oświecisz? W kolumienkach ZG-15C dołączanych do najsłabszego Amatora nisko-średniotonowce 16cm (Tonsil GDN 16/15 8ohm) miały do dyspozycji objętość 10l a nie 3l, jak te STXy. Nie dostrzegasz różnicy? Nie znasz tej prościutkiej zależności średnicy do objętości obudowy w przypadku przetwornika niskotonowego?

Przystopuj z tymi nerwami.

Kolego lwojtek - napisz jeszcze, jakiej muzyki słuchasz i jakie brzmienie kolumn by Tobie odpowiadało.
  • Poziom 27  
    znowu moj bład literowy miało byc F150 wkradło sie E150, wiem roznica zasadnicza tylko poco to cytowanie? wystarczy sugestia
  • Poziom 10  
    generalnie wszystkiego z wyjątkiem techno, country i muzyki góralskiej:) ale najczęściej hip-hop, r'n'b, soul
  • Poziom 35  
    fredpostrach napisał:
    znowu moj bład literowy miało byc F150 wkradło sie E150, wiem roznica zasadnicza tylko poco to cytowanie? wystarczy sugestia

Już spokojniejszy? To dobrze. Wiesz co kolego, zdrowo namieszałeś teraz. Wcześniej pisałeś o STX E-150 do których zresztą podałeś link i które są niczym innym, jak dość dziwnymi kolumienkami efektowymi nie nadającymi się zupełnie do stereo. Teraz piszesz, że miałeś na myśli F-150, które są wielkimi i kiepskimi Altusopodobnymi kolubrynami z niskotonowcem 30cm i kosztują ok. 600zł. Co Ty znów kombinujesz? :D Kolega lwojtek napisał, że potrzebuje raczej niedużych kolumienek i może tego byśmy się z grubsza trzymali - chyba, żeby zmienił zdanie.

Cytowanie jest po to, żeby było wiadomo, do czego konkretnie odnosi się moja wypowiedź (zwłaszcza, że odbiegliśmy trochę od tematu) i nie latali niepotrzebnie po całym wątku. To chyba jasne. Co do sugestii - jakoś wcześniej na te sugestie nie zareagowałeś (a właściwie się wyparłeś), więc po prostu zacytowałem Ci Twoje własne słowa.

Mam nadzieję, że to już koniec utarczek i na przyszłość będziesz rozważniejszy.

Kolego lwojtek - czyli kolumienki mają radzić sobie na dobrą sprawę z każdym rodzajem muzyki i bez wsparcia ze strony subwoofera? Nurty, które wymieniłeś jako główne mają sporo niskich tonów. Czy nieduże podłogówki wchodzą w rachubę (np. używane Diora Polaris 120 lub 180, Tonsil Scherzo 120), czy tylko monitorki/regałówki? Czy chcesz by były to kolumny nowe, z gwarancją?
  • Poziom 27  
    Mam nadzieję, że to już koniec utarczek i na przyszłość będziesz rozważniejszy.

i poco sie znowu mnie czepiasz ????niemozesz inaczej prawda ? niewystarczy zeby post wygladał jak ponizej .

Kolego lwojtek - czyli kolumienki mają radzić sobie na dobrą sprawę z każdym rodzajem muzyki i bez wsparcia ze strony subwoofera? Nurty, które wymieniłeś jako główne mają sporo niskich tonów. Czy nieduże podłogówki wchodzą w rachubę (np. używane Diora Polaris 120 lub 180, Tonsil Scherzo 120), czy tylko monitorki/regałówki? Czy chcesz by były to kolumny nowe, z gwarancją?[/quote]
  • Poziom 35  
    fredpostrach napisał:
    i poco sie znowu mnie czepiasz ????niemozesz inaczej prawda ?

Nie przesadzaj, bo popadasz w śmieszność. Jeśli kolega prosi o propozycje niedużych kolumn do stereo a Ty mu wyjeżdżasz z dziwnymi efektami do kina domowego STX E-150 i później "poprawiasz" to na Altusopodobnego kolosa z 30cm niskotonowcem F-150, to właśnie jest coś mocno nie tak i TRZEBA to sprostować. Wyobraź sobie, jaki "ubaw" by miał kolega lwojtek, gdyby zamówił w ciemno te F-150 albo E-150? Fajnie wyszła by ta pomoc, nie ma co. To jest forum dyskusyjne - nie zgadzam się z Twoimi propozycjami dotyczącymi kolumn STX i piszę konkretnie z jakiego powodu a Ty masz mi to za złe? Skoro Ci się nie podobają takie zasady funkcjonowania forum i tak bardzo obawiasz się krytyki swoich pomysłów, to pisz proszę z autorem wątku na PW.

Kolego lwojtek - jeśli chcesz te 700zł podzielić po połowie na kolumny i wzmacniacz, to polecam rozejrzeć się za starszymi modelami wzmacniaczy Yamahy - przykładowo AX-500 - link do aukcji na Allegro. Jeśli wybierzesz wspomniany na początku przez kolegę fredpostrach wariant ekonomiczny ze starszymi kolumnami Unitry/Tonsila/Diory, to śmiało możesz pozostać przy sensownych modelach wzmacniaczy Unitry/Diory/Radmora.
  • Poziom 27  
    ja niemam super netu i czesto mi siada i elektroda i inne strony jak nieotwiera mi sie wpełni strona to potem wychodza mi błedy i wcale niemialem nic na mysli na 30cm proponowac teraz juz nocka i widze ze f-80 sa ok nie tamte co podawałem ale to niezmienia faktu ze stx to ostatecznosc proponowałem allegro i tonsile i niedoregeneracji tylko przykładowe modele .
  • Poziom 31  
    " i poco ma wydawac kupe kasy zeby mp3 z komputera poleciało moze ma zestaw audiofilski kupic co "
    daleko nam do audiofilskich zestawów :D

"z stx E150 ładnie smiga
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vMenuItem=0&vSubPage=377&vItemDB=itemdb "
    co ???:|
    toż to tandeta jak cholera, zastosowali tam gdm-a czyli de facto gdn-a z zawieszeniem dolnym sklejonym z dwóch i z krótszą cewką, qts ~1.
    Grać to zaczyna od 100 parudziesięciu hz...

Zainteresowanym z okolic wawy proponuje wybrać się w niedziele na wolumen i posłuchać co stx ma w swojej ofercie :)
    Ostatnio nawet się zdziwiłem bo zobaczyłem coś co prócz kiepskich wysokich - przyczyną tego jest "zwrota" i wycofanej średnicy przynajmniej dołem gra fajnie :)
    No i obudowa byla z prawdziwej wiórówki 20 :)
  • Poziom 27  
    te nowe oznaczenia nic mi nie mowia mam stary katalog stx i kilka zestawow sciagnołem i wszytkie pracowały super , ile lat temu ?? uuu no z 8-10
    znajde symbole dopisze.