Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie mogę zainstalować linuxa

larosa032303 11 Lut 2007 13:32 1522 8
  • #1 11 Lut 2007 13:32
    larosa032303
    Poziom 9  

jak w tytule ciągle mrygające pasy sterownik od karty jest do niczego,więc ściągnąłem ze strony ati na pulpit i co dalej instalator tego nie widzi,nagrałem na płyte cdr i też nie widzi inne sterowniki te co są na płycie suse linux nie pasują.To notebok karta radeon xpress 200m.pomocy!

0 8
  • #2 11 Lut 2007 14:04
    lex00
    Poziom 26  

Napisz wszystko na spokojnie bo nie wiem o co dokładnie chodzi.

0
  • #4 11 Lut 2007 18:44
    airnox
    Poziom 24  

Widze ze ten radek wielu sprawia klopot... Napisz jeszcze jaki to notebook. Tez mialem przeboje z ta karta. Wyczytalem ze wystarczy zainstalowac normalnie linuksa (kernel >=2.6.15) i spod konsoli instalujesz sterowniki do grafiki. Inaczej beda cyrki z obrazem.

Pozdrowienia
    Airnox

0
  • #5 11 Lut 2007 19:16
    larosa032303
    Poziom 9  

Asus a9rp Karta radeon Xpres po instalacji mam czarny ekran a na nim pionowe paski pikselizacja czy coś takiego na środku kwadrat myszy,gdy wciskam ctrl alt f1 wchodzi w tryb tekstowy i piszę root i nic

0
  • #6 11 Lut 2007 19:33
    marek216

Poziom 43  

wpisz : su wciśnij " enter "
    password : ( hasło się nie pojawia w trakcie pisana - wklep i wciśnij "enter " )

wejdź do katalogu ze sterownikami i je zainstaluj

przygody z Linuksem proponuję rozpocząć od zaprzyjaźnienia się z forum dystrybucji oraz FAQ dla Linuksa - na pewno będzie Ci łatwiej

0
  • #7 11 Lut 2007 21:38
    airnox
    Poziom 24  

Kwestia oczywiscie jaka dystrybucja :) Pamietam ze suse nie bardzo sobie z laptopami radzil. Tutaj juz lepiej slackware, arch czy zenwalk (wiem, wiem ze to dystrybucje niby dla guru ale zwykly uzytkownik korzystajac z for da spokojnie rade wszystko samemu zrobic :) )
    Zeby dopelnic liste przydatnych komend:
    cd <katalog> - wchodzi do danego katalogu
    dir - wyswietla zawartosc
    i standardowa formulka do kompilacji czegos (a noz bedzie musial cos dokompilowac)

Code:

./configure && make && make install

Przydatne linki:
    forum.slackware.pl
    forum.arch-linux.pl
    forum.suse.pl
    www.google.pl :D

Pozdrowienia
    Airnox

0
  • #8 12 Lut 2007 19:42
    larosa032303
    Poziom 9  

ściągnąłem stery ati i mam w windzie na pulpicie co z tym zrobić,przekopiowałem na płytę cd i linux tego nie widzi nie wiem co dalej

0
  • #9 12 Lut 2007 19:55
    jannaszek
    Poziom 39  

ciekawi mnie jak to rozwiążesz..
    kiedyś miałem takie stresy z knopixem wszystko by się dało ,ale się nie da, bo mrugają paski na ekranie a bez ekranu-bida..
    sterownik musi być instalowany z linuxa
    jedyna możliwość to bootowanie wtrybie tekstowym

linux.. ileż to musisz jeszcze poczytać, zapisać na kartce polecenia i komendy-życie ucieka...

ja korzystam z systemu a" tworzenie" ich zostawiam specom

0