Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Saxo i Cobra Bridge - panic przy uzbrajaniu alarmu

11 Lut 2007 14:29 1436 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem z alarmem Cobra Brdige (syrena i alarm w jednej obudowie) w Saxo z 1997. Mój problem polega na tym, że kiedy naciskam przycisk uzbrajania/rozbrajania alarmu włącza mi się funkcja panic, tzn wyje ok 10sek. i przestaje. Możliwe, że pilot jest uszkodzony - niestety mam tylko jeden. Czy jest możliwe uzbrajanie/rozbrajanie alarmu bez pilota, tzn jakiś obwód wewnątrz alarmu, którego chwilowe zamknięcie to spowoduje? Kupiłbym bym sobie wtedy jakiś pilot albo sterownik on/of i zamontował.
    Z góry thx
  • Poziom 32  
    To może być sygnalizacja uszkodzonego czujnika, drzwi, klapy itp. Sporo jest teraz soli na drogach, a słona woda jest dobrym przzewodnikiem i robi zwarcie. Sprawdź szczególnie krańcówkę przedniej klapy.
    Możliwe też, że alarm tak sygnalizuje słabą baterię w pilocie, niektóre alarmy mają taką funkcję.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem czujniki i wszystkie są OK. Baterie też włożyłem nową i wciąż to samo. Podejrzewam, jednak, że właśnie coś z pilotem jest nie tak. Dlatego byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi podpowiedział jak aktywować/dezaktywować ten alarm bez pilota. Schematów szukałem ale jedyne jakie znalazłem to te podłączeniowe.