Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP LaserJet 1005 głośna praca koła zębate...

11 Lut 2007 15:17 3525 16
  • Poziom 9  
    Drukarka drukuje prawidłowo ale za każdym razem jak pobiera kartke
    słychać terkot ocierających się kół zębatych tych koło elektromagnesu
    z prawej strony drukarki.Ta dolna zębatak ustawia sie tak że minimalnie
    wystający ząbek ociera się o zębatke napędową. Może jest jakaś regulacja
    lub przyczyna o której nie wiem .:?:
  • Poziom 19  
    Rozkręć to sprzęgło tzn "rozpołów" to koło zębate. Będzie tam sprężynka która najprawdopodobniej wyskoczyła.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Rozkręcałem jest tam sprężynka i chyba prawidlowo pracuje czuć jak koło zębate zewnętrzne delikatnie wraca
  • Poziom 19  
    To sprawdź czy coś nie blokuje, gdyż koła muszą się wyrównać aby nic nie haczyło.
  • Poziom 9  
    koła się wyrównują jak delikatnie pchnę gumowy zabierak kartek i raz jest ok. ala ponownie parkuje żle ustawiony, nie wiem czy jest to ważne i ma wpływ ale nie mam podajnika kartek (wydaje mi się że na ustawienie ma wpływ ta dolna ruchoma tacka która ma po bokach takie dwa wystające do góry elementy i one ograniczają prawidłowe ustawienie ?)

Dodano po 3 [godziny] 56 [minuty]:

co może blokować , prosze o jakieś wskazówki

Dodano po 10 [sekundy]:

co może blokować , prosze o jakieś wskazówki
  • Poziom 9  
    co może blokować gdzie szukać?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Szkoda ze nie slysze urzadzenia :D

Sprawdz jeszcze sprzeglo zespolone na jednym metalowym korpusie z zebatka pod ukladem grzewczym. Zebatki na jednym z kol moga byc wytarte - co daje podobny efekt.

Jesli sie okaza cale i wszystkie sprzegla dzialaja jak nalezy, a pozostale zebatki tez nie wykazuja zuzycia widocznego "golym okiem". To szkoda twojego czasy - juz mialem tak w jednej drukarce. Wymienilem wszystko z drugiej (dobrej) i nic sie nie zmienilo. Zostaly mi jeszcze tylko lozyska slizgowe - ale jak mialem wymieniac wszystkie :?: :idea: :D

Usluga byla by za droga dla klienta :D

Oddalem klientowi i wstawilem nowa HP 1010.

Napisz co u Ciebie padlo.

Dodatkowo tutaj masz SM: https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra566791.html#566791

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    jezeli twierdzisz ze ten dzwiek ocierajacych zebatek wydobywa sie ze sprzegla kolo elektromagnesu tzn ze krzywka na ktorej jest zamocowana rolka poboru jest skrzywiona w tej sytuacja nalezy zdjac sprzeglo i kabinerkami lekko odgiac ta krzywke tak aby nie ocierala o naped. musisz dokladnie zobaczyc w ktorym miejscu i w jakiem momencie ona ociera tak aby odgiac we wlasciwa strone.
  • Poziom 9  
    przeglądałem servicemanual drukarki Lj 1000 i 1200 i widzę że w tych modelach jest pod elektromagnesem (element,krzywka?) która współpracuje z tymi zębatkami a z drugiej strony jest sprężynka.
    wygląda chyba na to że w moim modelu (LJ 1005)chyba brakuje tego elementu.
    Choć w modelu LJ 1300 nie ma tego elementu.
    Prosze o jakieś rady ,ewewntualnie gdzie mogę zdobyć potrzebny element
  • Specjalista - kserokopiarki
    Bez tego elementu drukarka tez bedzie pracowala. HP wprowadzil male innowacje w linii technologicznej - ale mialy inny cel dzialania.
    Mialem raz obie drukarki na warsztacie i porownywalem - z tej wlasnie strony i doszedlem do takich wnioskow. Obie chodzily bez zarzutu.

Pozdrawiam

• Poziom 30  
    Często mi sie zdarzja takie świerszczyki, zawsze przyczyna był mały okruch czegoś tam między zębami współparacującymi któregoś kólka zębatego, i to przenosi sie i bardzo słychać, trudne w zlokalizowaniu ale zawsze da się znaleść.
  • Poziom 12  
    Witam.Problem leży po stronie ceownika na którym jest zamocowana rolka poboru.Z czasem się delikatnie skręca,co powoduje wspomniane hałasy.Kombinerki w dłoń i ....,powodzenia.
  • Poziom 9  
    Faktycznie ceownik jest zwichrowany ,ta krzywka na ceowniku która jest z lewej strony(patrząc od przodu) przy parkowaniu zostaje troche w tyly względem krzywki z prawej strony. Czy zabieg prostowania da się wykonać bez rozbierania i wyciągania ceownika?
    Dzięki za porady
  • Poziom 17  
    Witam.

Problem leży w zębatce, która znajduje się obok sprzęgła (poboru papieru). Ta zębatka ma pod sobą sprężynę i taki wieloklin. Zapewne jest za duży luz na ośce tej zębatki, która wchodzi do korpusu drukarki. Spróbuj nasmarować smarem (zielonym) mocowanie tej zębatki w korpusie. Mi tak pomogło!!
  • Poziom 12  
    Witam.Oczywiście można wyprostować ceownik bez wyciągania go,ale osobiście polecam profilowanie po wyjęciu z drukarki.Niestety jest to trochę pracochłonne.
  • Poziom 9  
    Problem tkwił w zwichrowanym ceowniku ,ceowniczek jest już wyprostowany, zębatki ustawiają się równo, drukarka pracuje prawidłowo.
    dziękuje za wszystkie rady i podpowiedzi.
    potrzebuje jeszcze zdobyć do drukarki podajnik papieru,może ktoś wie gdzie kupić w dobrej cenie,może być używany
  • Poziom 19  
    Na allegro nowe po 40zł.