Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zamiennikiem baterii do Dell Inspiron 1000

11 Lut 2007 16:45 2255 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    posiadam laptopa Dell Inspiron 1000, oryginalnie był wyposażony w baterie Typu Ni – MH 9,6 V, 4,5 Ah, bateria w trakcie eksploatacji straciła 70 % pojemności. Zakupiłem więc zamiennik, akumulator Li – Ion o napięciu 14,8 V, 4,4 Ah. (nie jest to oryginał Della). Po włożeniu baterii do gniazda dioda sygnalizująca ładowanie świeci się, jednak po chwili gaśnie sygnalizują błąd. Bateria wróciła do sklepu celem sprawdzenia, okazało się, że jest dobra, została sformatowana, naładowana i odesłana do mnie. Pomimo to komputer uruchamia się z niej na kilka sekund i gaśnie. Wskaźnik w Windowsie pokazuje 0% naładowanie.
    Proces ładowania na starej baterii przebiega bez zarzutu, bateria „trzyma” proporcjonalnie krócej do swojej pojemności ale się ładuje.
    Próbowałem, zastosować zasilacz o większym wydatku prądowym (ponad 4 A), zaktualizowałem BIOS, jednak nie dało to rezultatu. Chciałbym zapytać, czy to jest wina elektroniki baterii, czy też istnieją jeszcze inne zabezpieczenia w komputerze, które uniemożliwiają zmianę baterii na inny rodzaj. Będę wdzięczny za pomoc.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro bateria była naładowana to powinna przynajmniej trzymać tyle ile ma w sobie prądu. Chyba coś jest jednak z nią nie w porządku skoro od razu gaśnie.
  • Poziom 2  
    Witam,
    rozmawiałem dzisiaj z serwisem Della oraz firmą, która zajmuje się regeneracją baterii. Serwis Della zaopiniował, że komputer ma dodatkowo jeszcze elektronikę do testowania baterii (oczywista sprawa, że firma chce aby kupować wyłącznie jej produkty), natomiast firma zajmująca się regeneracją stwierdziła, że elektronika zamiennika baterii może nie być kompatybilna z komputerem, który został sprowadzony z USA. Zdarzają się podobno przypadki, że zamienniki baterii produkowane do „europejskich” komputerów nie są kompatybilne z „amerykańskimi” (zamiennik baterii działa tylko na jednym z dwóch identycznych modeli). Ostatecznie postanowiłem zregenerować starą baterię.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.