Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony czy Blaupunkt do zasilania subwoofera??

12 Feb 2007 00:10 1952 14
 • Level 19  
  witam

  Mam mozliwość odkupić od znajomych wzmacniacz. Od jednego BLAUPUNKT GTA 250 140 W RMS od drugiego Sony Xplod XM- 502Z 120 W RMS. Cena podobna bo 160 zł za Sony, 170 za Blaupunkt'a.
  Chcę taki wzmacniacz podłaczyć pod subwoofer z głosnikiem magnata 25 cm średnicy. Tylko do subwoofera jest mi on potrzebny. Róznica w mocy miedzy tymi wzmacniaczami to 20 W w rms.
  Z tego co wiem jeden i drugi bez problemu poradzi sobie z tym sub'em wiec sugerować sie jedynie wyglądem??

  proszę o rade.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 17  
  ja bym brał blaupunkta, zobacz też ofertę solinga, forumowicze chwalą go, sam taki mam i nie jestem zadowolony (model sl210, 170 W RMS w mostku - 180 zł nówka na allegro)
 • Level 19  
  No ale oprocz mocy to będzie różnica w podbiciu basu, czystosci dzwięku czy dynamice?? Czy różnica miedzy tak markowymi wzmacniaczami moze byc dostrzegalna dla ucha??
 • Level 17  
  blaupunkt jest generalnie lepszą firmą robiącą ca, piszez, że znajomy sprzedaje, to może spróbuj podłączyć głośnik pod jeden i drugi - wybierz ten pod którym twoim zdaniem gra lepiej.
 • Level 42  
  Śmiało biesz blaupunkta bedzie dużo lepszy to sprawdzony sprzecik.
 • Level 19  
  Ale lepszy bo silniejszy?? Dzwiek czystrzy?? Jeśli mocą obydwa mi wystarczają to co jest kolejnym wyznacznikiem jakości?? Wiem ze radia sony keidys ogólnie miały słabą dynamikę dzwięku ale w przypadku wzmacniaczy nic nie słyszałem.
 • Level 27  
  Moim zdaniem nie ma sensu mówić tutaj o jakości bo to taniutkie wzmacniacze. Do suba czystość dźwięku nie jest tak potrzebna. Osobiście blaupunkta bym brał. Sprawdzony sprzęt.
  Pozdrawiam
 • Level 42  
  Blaupunkt jest jakościowo lepszy i mocowo troszke mocniejszy.
 • Level 19  
  Zeby dzwięk basowy był głębszy i mniej pudełkowaty to pasmo przenoszenia powinno być takie :10-55.000 Hz czy takie? 5Hz - 50kHz. Chciałbym tez wiedziec jak powinno być jeśli chodzi o Współczynnik sygnał/szum: 100dB czy >90dB?
 • Level 27  
  miedzy sony a blaupunktem nieuslyszysz zadnej roznicy, szcze4gólnie przy subie. testowalem obie marki co prawda inne modele ale z tej samej półki pod infinity 12.1 i niebyło roznicy.
 • Level 14  
  Wziąłbym Blaupunkta bez zastanowienia.
 • Level 19  
  Jeszcze jedno pytanie laika. Czy regulacje filtrów dolno i górno przepustowych oraz podbicie basów to bardziej chwyt marketingowy czy aktycznie z tego sie korzysta? Pytanie stąd sie wzięło ze Sony nie ma żandych regulacji prócz level natomiasnt blupunkt ma własnie potencjometr do filtra dolno i górnoprzepustowego plus podbicie basów.

  Zakładam, że wychodząc ze wzmacniacza sygnał nie jest regulowany przez wewnętrzny equalizer radia wiec basy w sony moga być tylko takie jak oryginalny dzwiek pozwala. Wiec np jak muzyka nie jest dynamincza to nie może być basowo i cicho bo nie można tego podbić.
  Regulowane filtry regulują zakres dzwięków jakie trafiają do głosnika?

  Czy dobrze to wszystko rozumuje??
  Ja mam w radiu mozliwość zmianu poziomu głosności na wyjściu na wzmacniacz czy wobec tego te funkcje z blaupunkta beda mi do czegoś potrzebne?
 • Level 42  
  Filtry to podstawa służa do cięcia pewnych częstotliwości i podbicia też się przydają.
 • Level 12  
  Sygnał wychodzący z radia jest regulowany przez jego equeliazer . Jeżeli podłączasz subwoofer to należałoby włączyć filtr dolnoprzepustowy czyli low pass, tylko wtedy sub będzie grał jak należy.
  Blaupunkt będzie dużo lepszy od sony, więc więcej się nie zastanawiaj
 • Level 19  
  Troche namieszałem w specyfikacji Sony
  Nie ma pokrętełn za to są przełączniki wiec jak ktos chce suba to sobie to włącza a nie przekręca wiec rózna jest tylko w tym że w blaupunkcie mamy regulowane podbicie basu a w sony włącza sie to w chwili przełączenia filtra dolno przepustowego. Poniżej specyfikacja Sony

  Moc znamionowa RMS @ 2ohm: 1 x 120 W (THD 0,1%)
  Pasmo przenoszenia: 5 - 50.000 Hz
  Współczynnik sygnał/szum: 100dB
  Filtr górnoprzepustowy, przełączany (Hz) wył. / 80
  Filtr dolnoprzepustowy, przełączany (Hz) wył. / 80

  Dziekuje za komentarze.