Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips-Renault Radiosat 6010 - emulator wyświetlacza

12 Feb 2007 01:24 4436 2
  • Level 22  
    Mam takie radio do sprawdzenia/naprawy (22DC461/62e).
    U ciotki w CLIO po odłączeniu/podłączeniu akumulatora na wyświetlaczu po włączeniu radia pojawiło się "0000", gdzie pierwsze "0" miga. Nie ma reakcji na pilota i klawiaturę poza wł/wył, więc nie można wpisać kodu.

Zbudowałem interfejs na LPT i próbowałem dpemu25, 26, 30, sc202303 i żaden z tych programów nie widzi radia. Teraz nie wiem, czy radio jest zepsute faktycznie, czy te programy nie pasują do niego.

Podłączyłem tak:

I - SDA
    I - SCK
    I - MRQ
    I - wolne
    I - wolne
    I - wolne
    I - wolne

Zasilanie interfejsu podłączyłem pod "+" i "-" ISO.

Port drukarki ustawiałem na różne sposoby : bi-dir, ecp, epp (adres 378)...

Podejrzewam, że może wyświetlacz w aucie padł i uszkodził radio.
    Od jakiegoś czasu, zanim radio "umarło", na wyświetlaczu zegarek zmieniał wskazania prawie po każdym włączeniu zapłonu i to w sposób losowy.

Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

P.S. Forum oczywiście przeszukałem, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co do działania emulatorów wyświetlaczy z radiami Philips-Renault, dlatego założyłem ten temat.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 43  
    Niestety ale to interface do Opla a nie do Renault i nie ma szans zadziałać. Nie ma też takiego dostępnego free i działającego.

SławeK
  • Level 22  
    Dziękuję!

Pozostaje mi więc znaleźć albo działające radio, albo dobry wyświetlacz i zbadać metodą podmiany.

Temat zamykam.