Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon powershot a520 nie otwiera sie przesłona obiektywu

robo_kol 12 Lut 2007 12:49 6242 8
  • #1 12 Lut 2007 12:49
    robo_kol
    Poziom 10  

jak w opisie ..bezwypadkowy A520 wysuwa sie obiektyw ale nie otwiera sie przesłona ...czy jest jakas rada na to ? ewentualnie serwis poza Warszawą najlepiej Kraków...za wszelki9e sugestie dziekuje...:D

0 8
  • #2 12 Lut 2007 18:33
    BATT
    Poziom 21  

mam kumpla któremu nie do końca odsłania się zasłonka -pomaga palcem.Myślę,że najlepiej serwis.

0
  • #3 12 Lut 2007 21:22
    Trabi
    Poziom 36  

Prawdopodobnie przesłonki zostały czymś zanieczyszczone (zalane herbatą, sokiem itp), czymś co je skleja ze sobą. Wcześniej sprawdź czy nie są uszkodzone - delikatnie odsuń jedną zasłonkę zapałką. Jesli sama będzie miała tendencję do zamykania sie (przy wysuniętym obiektywie) to prawdopodobnie zostały złamane kołeczki trzymające sprężynki odciągające je na boki. Jeśli pozostanie otwarta patrz niżej:

Delikatnie podważ srebrny pierścień z napisem "Canon ..." a dostaniesz się do listków. Potem delikatnie - jeśli czujesz się na siłach! - wyjmij cztery elementy zwracając uwagę na sprężynki (chyba też 4 szt), przeczyść je spirytusem, złóż wszystko do kupy i powinno być OK.

Jeśli będą uszkodzone, masz dwa wyjścia:
    1. Zanieść aparat do serwisu licząc się ze słoną ceną za naprawę :/
    2. Wydłubać listki i używać aparatu z tak odsłoniętym obiektywem. trzeba bardziej uważać na niego, ale w niczym to nie przeszkadza w używaniu aparatu; ja tak mam od chyba pół roku i jest dobrze (Canon A60).

canon powershot a520 nie otwiera sie przesłona obiektywu

0
  • #4 22 Mar 2007 16:36
    johanh82
    Poziom 2  

Ja mam podobny problem z tym, że odwrotnie, gdyż przesłona nie zamyka się wcale. Niestety dorwała go moja młodsza siostra i przy wyłączonym aparacie paznokciami otworzyła przesłonke i tak juz zostało:/ Proszę o szczegóły demontażu srebrnego pierścienia. Próbowałem podważyć go lekko ale się dosyc mocno trzyma a nie chciałbym go uszkodzić. Czy on jest mocowany na zatrzaskach? Proszę o pomoc! Serwis to dla mnie ostateczność z racji kosztów...

0
  • #5 22 Mar 2007 17:47
    Trabi
    Poziom 36  

Przesłonka jest na zatrzaskach. trzeba delikatnie ja jakoś podważyć. Niestety u mnie odłamały się te mocowania, co w efekcie dało... zgubienie osłonki. Teraz mam bez listków i z właasnej roboty pierścieniem.

0
  • #6 23 Mar 2007 07:14
    johanh82
    Poziom 2  

Zaryzykowałem i podważyłem srebrny pierścień. Okazało się że jest on mocowany z dwóch stron na kleju:) Tak więc, aby go bezpiecznie zdemontować, nalezy delikatnie podważac go na obowodzie - w końcu powinno się udać. Dalej zdejmuje się czarną pokrywkę, która przytrzymuje listki przysłaniające obiektyw. Pokrywka mocowana jest na zatrzaskach ale nie ma problemu z jej zdemontowaniem. Pod nią znajdują się listki - 2szt., dzwignie przesuwające listkami 2szt. oraz 2 delikatne sprężynki. O ile kołki w aparacie (na które nakłada się listki, dzwignie i sprężynki) nie sa wyłamane to można wszystko ułożyc i powinno działać. Mnie się udało:) Jeszcze dobra rada: wszystko nalezy składać przy wsuniętym obiektywie (tak jakby aparat był wyłączony). Przydaje się igła i druga osoba do pomocy. Zycze powodzenia wszystkim, którzy będą próbować! Pozdrawiam

0
  • #7 25 Maj 2007 00:44
    Demiurq
    Poziom 2  

Też miałem ten problem...
    zagooglowałem otworzyła mi sięta strona jako pierwsza, więc czytam, czytam - włosy na głowie mi stają - będę musiał poł aparatu rozebrać -łolaboga

Ale zacząłem przeczyszczać obiektyw (przesłonę) spirytusem - patrze , że lepiej chodzi , no to dawaj :) Wziąłem niezawodne WD-40 w łape psik psik na karteczke z karteczki maciupkim wacikiem na przesłone - i teraz zamknij i otwórz x 15.

DZIAŁA :) !!!

Jak sie tylko zacina, a po popchnięciu dalej idzie to wpierw bym radził mniej radykalne sposoby :)

Pozdrawiam

0
  • #8 17 Sie 2007 07:31
    gralux1979
    Poziom 9  

dokładnie ten sam problem ale z powerschot'em a60. Po wakacjach-plaża, piasek.... basenie-woda, wilgoć okazało się że są problemy z otwieraniem/zamykaniem obiektywu. Blokowały się te dwie przesłonki - albo się nie otwierały do końca albo nie domykały.
    Zrobiłem to co radziliście:
    najpierw delikatnie igłą podważyłem srebrny pierścień - jest przyklejony w kilku miejscach klejem, potem dwoma śrubokręcikami przekręciłem czarny plastikowy dekielek. Dostałem się do środka wszysko przedmuchałem "gruszką" i wacikiem poskładałem i jak na razie się nie blokuje.
    Zobaczymy jak długo....
    Pamiętajcie żeby całą "operację" wykonać na zamkniętym obiektywie tzn. wyłączonym aparacie w przeciwnym wypadku można zniszczyć soczewke obiektywu.

0
  • #9 06 Kwi 2010 23:09
    19lukasz
    Poziom 15  

Właśnie przetestowałem wasze porady i faktycznie jak na razie się nie zacina. Zobaczymy ile tak wytrzyma.

0
  Szukaj w 5mln produktów