Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Digitex DCT 80 problemy z połączeniami.

17 Wrz 2003 17:19 4701 15
  • Poziom 22  
    Centrala ogólnie działa bez zarzutu jednak czasem, co ostatnio jest bardzo częste jeśli ktoś próbuje się dodzwonić to w słuchawce ma sygnał a tel w firmie gdzie jest centrala nie dzwoni i nawet nie zgłasza się automatyczna sekretarka, lub czasem jej tekst jest urwany. Sprawdzałem wszystkie podłaczenia i kable jak również ustawienia centrali i wszyskto jest ok, tym bardziej, że nie dzieje się to zawsze. Nie wiem czy to wina softu centrali czy sprzętowa. Jeśli ktoś miał podobny przypadek to prosiłbym o pomoc. Centrala jest z przełącznicą PCT 80 i podpięta pod kompa.

Pozdrawiam chief
  • Poziom 27  
    Podobna centrala progres 40 robiła podobne rzeczy ale okazało się to problemem programowym operatora który chciał nadgorliwie wykonać swą pracę. Sprawdź proramację ,przeniesienia wywołań,usuń zbędne ustawienia.Czy to jest nowo postawiona centrala?W przypadku nowej zaleca się wstępny reset centrali a potem programacja :idea:
  • Poziom 22  
    Nie jest to nowa centralka, używana jest już kilka lat , jest do niej jeszcze podpięty dialer Etela na rozmowy międzymiastowe, jest on równolegle właczony do każdej z lini centrali lecz działo się to już kiedyś i z tego co wiem nie zostało naprawione. Też raczej stawiał bym na problem programowy, zresetuję centralę i poustawiam wszystko na nowo.

chief

Jeszcze jedno, jak ustawić w niej aby naliczało czas połączenia dopiero od momentu uzyskania połączenia tzn. jak ktoś odbierze tel. a nie w momencie jak jest wybrany numer i czeka się na odebranie tel. Przy połączeniach międzymiastowych przez dialer taknalicza centrala.
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wyzeruj centralkę dwukrotnie i wklep konfiguracię od początku ręcznie. Używaj TYLKO programu pod dosa i pracuj w środowisku dosowym. ( nakładka pod windom odpada ). Wyzerowanie i przesłanie ponowne starej konfiguracji na oguł nie skutkuje.
    Dialer nie ma na to wpływu. Warto sprawdzić linie i karte LM w centrali na prube podmienić. Sprawdź również czy TPSA nie włączyła rozmów oczekujących co np. w moim rejonie jest notoryczne.

Co do zaliczania od momentu rozpoczęcia faktycznego połączenia - w parametrach zaliczania należy ustawić parametr "kraj" ( krajowe ). - ale będzie to poprawnie funkcjonowało tylko jeżeli TPSA na tej lini oferuje sygnalizację odwruceniem pętli prądowej. W pozostałych przypadkach pozostaje zaliczanie czasowe, z tym że zaliczanie np: 20s oznacza uznanie połączenia za rozpoczęte po 20 s od podniesienia słuchawki, a k20 - oznacza 20 sekund od wybrania ostatniej cyfry numeru.

PS. dialery są wpięte szeregowo a nie równolegle :)
  • Poziom 22  
    Odnośnie lini telefonicznej to TP sprawdzała i twierdzi że wszystko jest ok, centralę ustawię w weekend to dam znać czy się poprawiło. A dialer mam wpięty równolegle do linii.
  • Poziom 22  
    Wyzerowałem centralę i zaprogramowałem od nowa, wszystko wklepując ręcznie tak jak napisałeś uaz i jak na razie wszystko jest ok, zobaczymy po kilku dniach.

chief
  • Poziom 2  
    witam, jesli chodzi o naliczanie, to czy chodzi o linie MMA pracujące z usługą DISA? Jeśli tak, to sprawa jest prosta: Po wysłaniu dzwonienia do portu MMA centrala odwraca polaryzację, co jest informacją dla PSNT, zeby odpalić zaliczanie, natomiast dla abonenta wywołującego zostało zrealizowało połączenie więc trzeba płacić:). A to że CT daje możliwość połączenia z ab. wewn. to już tylko jej funkcja.
  • Poziom 27  
    chief dialer etela jest instalowany szeregowo w linię i nie powinien mieć nic wspólnego z połączeniami przychodzącymi napisz jeszcze jaki to dialer.
    Co do naliczani rozmów to przez etela centrala nie będzie naliczeć prawidłowo połączeń komórkowych i międzynarodowych dzieje się tak dlatego że gdy dzwonisz na międzymiastową to dialer przed numer dodaje tylko 1066 , a gdy dzwonisz na pozostałe to ruch jest przekierowywany na centralę ENERGIS a następnie ENERGIS dzwoni dalej działa to tak że dialer kręci numer doENERGIS a następnie gdy tam centrala podniesie słuchawkę dialer wysyła numer gdzie dzwonisz , centrala twoja działa na zaliczanie przez zmianę biegunowości a to następuje gdy dodzwonisz sie do ENERGIS a nie gdy odbierze drugi abonent.
  • Poziom 11  
    jarek1 napisał:

Co do naliczani rozmów to przez etela centrala nie będzie naliczeć prawidłowo połączeń komórkowych i międzynarodowych dzieje się tak dlatego że gdy dzwonisz na międzymiastową to dialer przed numer dodaje tylko 1066 , a gdy dzwonisz na pozostałe to ruch jest przekierowywany na centralę ENERGIS a następnie ENERGIS dzwoni dalej działa to tak że dialer kręci numer doENERGIS a następnie gdy tam centrala podniesie słuchawkę dialer wysyła numer gdzie dzwonisz , centrala twoja działa na zaliczanie przez zmianę biegunowości a to następuje gdy dodzwonisz sie do ENERGIS a nie gdy odbierze drugi abonent.

cos mi tu nie pasuje ale może się nie znam choc siedze w centralach publicznych juz z 7 lat po pierwsze zmiana biegunowości jest tylko do sygnalizacji mometu zestawienia dla urządzenia koncowego i nie jest zalaczana default, po drugie to zaliczenie nastepuje nie w momencie dojscia do centrali Energis ale w momencie podniesienia sluchawki po stronie B, a po trzecie to centrala nie podnosi sluchawki (chyba ze jest jakis nowy typ ktorego nie znam).
  • Poziom 27  
    To co napisałem wcześniej jestem pewien napewno zmiana biegunowości następuje w momencie wdzwonienia w centralę ENERGIS a nie w momencie podniesienia słuchawki przez abonenta do którego dzwonimy. Działa to na zasadzie DISA w centralach przecierz jak odbierze disa czas połącenie już leci a my z nikim nie rozmawiamy.
  • Poziom 11  
    Zgoda co do disy bo tak wlasnie dziala. A jezeli etel nalicza to w taki sposob to coz ... wypada pomyslec o zmianie operatora.
  • Poziom 27  
    A który z operatorów międzystrefowych robi to inaczej?
  • Poziom 11  
    Teoretycznie wszyscy powinni robic to tak jak opisałem. Co do Etela to jest to tzw operator wirtualny ktory podpiera sie siecia Energisa. Trzej glowni robia to napewno poprawnie, tj. Nom Energis i Netia.
  • Poziom 2  
    Witam poszukuje dokumetacji od centrali digitex progres 40 i programu DI 40 czy moze mi ktos pomoc
  • Poziom 22  
    Odgrzebałaś stary temat ale powinienem mieć na kompie soft do niej odezwij się na priv to dam znac a temat przynajmniej jak dla mnie jets nieaktualny.