Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda felicia 1.3MPI

12 Lut 2007 19:08 5004 14
  • Poziom 12  
    Witam!! Mam taki problem jakieś 6 miechów temu miałem uszkodzony zawór w silniku zatarł się i zderzył się z tłokiem zawiozłem głowicę do firmy która zmieniła zawór i przy okazji założyła nowe uszczelniacze. Po złożeniu silnika samochód nie chciał odpalić z kluczyka więc najprościej było go zapalić z pycha i pojechałem do gościa który miał się znać na elektronice i miał ustawić komputer ale tylko skasował błędy. Przy okazji przeczyścił przepustnicę której i tak nie umiał zrobić nastaw podstawowych. Jeździłem jakieś 4 miesiące bez nastaw!! I teraz już po zrobieniu nastaw samochód ma takie dziwne odchyły że jak zadusi się silnik nie chce odpalić (zalewa się) co wcześniej było możliwe zmieniłem mu sonde ale nic nie pomogło!! W między czasie okazało się żę strasznie połyka olej ale jak by brał go na cylindry to podejrzewam że świece były by okopcone a tak nie jest!! I do tego bierze dużo paliwa jakieś 12/13l na 100km to jak na skode trochę dużo!! Czyściłem wtryski i nic nie pomogło!! Jak by ktoś wiedział co może się dziać to proszę o pomoc!!!!!!
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 42  
    Nie wydawaj pieniędzy na pierdoły tylko jedź na VAGa do porządnego warsztatu i będziesz wiedział co jest. Bez komputera nic nie zdziałasz !!!!!!!
    Oczywiście pod warunkiem, że silnik jest dobrze poskładany
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    autoas napisał:
    Oczywiście pod warunkiem, że silnik jest dobrze poskładany

coś mi się wydaje że chyba nie jest
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 12  
    Silnik jest poskaładany na 100% złożony ok!! Tylko może być coś z elektroniką namieszane bo ten gościu co robił przepustnice niemugł wprowadzić nastaw podstawowych i rozpinał wszystkie kostki w tej mojej skodzie i w tym może być problem!!
  • Poziom 11  
    jeżeli masz układ zasolania simos to podjedz na kts jak mechanik będzie kumaty to zaadoptyje ci przeustnice w 5min krążą pogłoski że w feli tego nie da rady zrobić mnie się udało ale nie pytajcie jak używałem kts 530
  • Poziom 16  
    jak bierze olej to jak moz ebyc dobrz eposkladany..... ludzie... chyba ze wycieka ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dobrze poskładany a nie zapalił i bierze olej... a to ciekawe
  • Poziom 12  
    Adaptacje już zrobiłem sam!!

Dodano po 1 [minuty]:

Niezapalił dlatego żę poprzestawiała mu się elektronika jak usunoł błędy było ok!!

Dodano po 1 [minuty]:

To co rozbierałem w tym silniky to ściągałem miske i głowice i nic pozatym takżę niema możliwości żęby coś źle poskładać!!!!!!!!
  • Poziom 12  
    A czy chociaż się ktoś oriętuje w jaki sposób można ustawiać mieszankę paliwowo powietrzną w skodzie?? Ponieważ w vagu jest tylko opcja nastawy podstawowe. Bo podejżewam żę dostaje za mało powietrza i zabużo benzyny i się zalewa!!!!
  • Poziom 16  
    od podejzewania to....
    zmierz afr i bedziesz wiedzial
  • Poziom 22  
    Moim zdaniem trzeba ustalic skąd te ubytki oleju! Jeżeli wcześniej ich nie było a po "remoncie" są to chyba swiadczy o NIEPRAWIDŁOWYM złożeniu - a jak nie ma wycieków to "wyrok" i ponowne sprawdzenie głowicy - jeżeli zawór się zatarł to trzeba było również wymienić prowadnice zaworu - jak nie była wymieniona to może byćprzyczyną brania oleju. Jak bierze olej (bo go "spala") to sonda długo niepociągnie :(.
    Co do nastaw podstawowych to zdarza się że w Felci po czyszczeniu silnie zabrudzonej przepustnicy że trzeba je kilka razy wprowadzać po przejechaniu każdych kilkuset kilometrów i potem jest ok.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Ciekawe jak reagują klienci jak facet pcha się do ich wózka z paskudnym niebieskim kalkulatorem, miast podpinać do budzącego zaufanie komputera.
  • Poziom 11  
    odpowiedz dla elektrit vag nie zrobi bo soft w tej felicji jest uszkodzony wiec nie rozumiem skąd zdziweienie że orginał nie daje rady a nikt nie powiedział ze w kts musze wybrać model felicja 1.3 wystarczy że będzie się zgadzał układ zasilania i możliwość wykonania nastaw podstawowych

Dodano po 6 [minuty]:

a i jeszcze jedno można ale oprogramowanie do adaptacji przepustnicy istnieje tylko jest po czesku i płatne kiedyś znalazłem link na elektrodzie do strony gdzie można zakupić takie oprogramowanie
  • Poziom 12  
    Mi się udało zrobić vag 208.1 wprowadzić nastawy i jest ok z przepustnicą niewiesz się!!! I niewyskakuje błą żę niema przeprowadzonych nastaw podstawowych!!