Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR jaka to dioda HITACHI 727 zasilacz ?

wnęk 12 Lut 2007 20:35 690 5
  • #1 12 Lut 2007 20:35
    wnęk
    Poziom 11  

nie odczytam elektrolit zniszczył napisy a nie działa fonia /dioda zwarta / , może pomoże , elki powymieniałem . ZD 853 pozdrawiam !!!

• #2 12 Lut 2007 21:07
    Mariopi
    Poziom 34  

Z oznaczenia wynika że ZD to Zener Diode (dioda Zenera) natomiast na jakie napięcie można się domyśleć po napięciach el-kondensatorów na wyjściu (katodzie diody) lub próby pomiaru napięcia zasilacza (oczywiście nie podłączonego do VCR bo elektronika VCR jeżeli przeżyła, to drugi raz takiej szansy już może nie być).
    Rozsadzenie kond. elektrolit. + zwarcie tej diody świadczy o dużym wzroście napięcia w ukł. stabilizacji - więc warto poszukać przyczyny jego powstania.

• #3 12 Lut 2007 23:04
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

ZD853=HZS6A-2, można włożyć diodę Zenera na 5,6V.

• #4 13 Lut 2007 14:58
    wnęk
    Poziom 11  

to jest zasilacz nie na zwykłym trafo a elki wylało ze starości albo raczej złej jakości , nie wiem jakiej wartości ta dioda zenera ...

• #5 13 Lut 2007 15:01
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

wnęk napisał:
    to jest zasilacz nie na zwykłym trafo a elki wylało ze starości albo raczej złej jakości , nie wiem jakiej wartości ta dioda zenera ...

O czym Ty mówisz, podaj dokładnie nazwę modelu, tak jak pisze na metryce w tylnej części obudowy.

• #6 13 Lut 2007 15:40
    wnęk
    Poziom 11  

dzięki oldboj diodę dałem 5,6V , wszystko działa , dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc ,pozdrawiam i temat zamykam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME