Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mobilna rejestracja wideo + rejestracja predkosci auta??

12 Lut 2007 20:45 2129 4
  • Poziom 10  
    Witam!!!
    Może ktoś mi pomoże??
    Sprawa wygląda tak:
    Chciałbym nagrywac obraz z samochodu w czasie jazdy (np.obraz z przed przedniej szyby) ale zeby na rejestrowanym obrazie była też predkośc samochodu w którym jest zainstalowana kamera. Albo na obrazie z kamery albo na innym kanale wideo.
    I właśnie jak to zrobic czy są jakieś rejestratory co obsługują rejestracje prędkości?? Czy są jakies inne sposoby na to??
    Wiem ze np policja ma w samochodach rejestrację wideo z rejestracja prędkości ale jak to jest zrobione i czy można kupic urządzenia do tego....

Czy ktoś się spotkał z takim czymś albo ma jakiś pomysł??

Pozdrawiam!!!!
  • Poziom 14  
    Witam

Policyjne urządzenia do tego celu kosztują 60 - 70 tysięcy zł. sztuka.

Tobie potrzebny jest wskaźnik prędkości. Najprościej by było użyć jakiegoś cyfrowego wskaźnika i umieszczenie go w kadrze kamery. Żeby wstawić coś na obraz video to już chyba wyższa szkoła jazdy.
    Temat podobny do PoS (rejestracja wydruku z kasy fiskalnej na obrazie).

Może ma ktoś jakiś tani patent?
  • Poziom 41  
    ten rejestrator jest przystosowany do montażu w samochodzie, ma możliwość podpięcia do instalacji auta, w tym do czujnika prędkości. Po przeskalowaniu impulsów prędkość jest wyświetlana w narożniku obrazu.

pozdrawiam - Maciej
  • Poziom 28  
    W polu widzenia kamery ustaw przenośny odbiornik gps lub ekran nawigacji. Oprócz prędkości możesz mieć wiele innych danych. A jak to zrobić, to już kwestia fantazji. Tylko jak będzie z "ostrzeniem" kamery ?
  • Poziom 10  
    Ok
    Dzięki.
    Jednak pomogliście mi!!
    Właśnie zainteresował mnie link do rejestratora od kolegi "sharp"

Pozdrawiam