Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar Gracja - "zasypia"

Adam-zw 12 Lut 2007 22:07 1676 14
  • #1 12 Lut 2007 22:07
    Adam-zw
    Poziom 20  

Witam, Pralka w rozmaitym momencie programu "zasypia" na kilkanaście minut, czasami na dłużej. Nie moge znaleść do niej schematu. Moze ktoś mógłby mi pomóc. Z góry wielkie dzięki.

0 14
  • #2 12 Lut 2007 22:10
    eeban
    Specjalista AGD

pewnie sie kończy programator>>na wstepie bym wymienił silniczek

0
  • #4 13 Lut 2007 06:42
    Zbych034
    Poziom 36  

Sprawdź blokadę oraz silniczek programatora
    Powodzenia

0
  • #5 13 Lut 2007 06:51
    lewek
    Poziom 13  

Wymień silniczek programatora

0
  • #6 13 Lut 2007 07:31
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

Witam
    Co rozumiesz przez zasypia,jakie jest położenie programatora,czy rusza dalej sama czy też z Twoją pomocą,czy w tym momencie podgrzewa wodę,czy jak reg,temp ustawisz na zero przechodzi bez problemu program?

0
  • #7 13 Lut 2007 19:40
    Adam-zw
    Poziom 20  

Witam,
    Pralka zatrzymuje się w dowolnej pozycji, kilka razy podczas jednego programu, przewżnie rusza sama po dluższym postoju. Nie sprawdzałem przy zerowym ustawieniu temp. Sprawdzę w weekend bo teraz jestem poza domem
    Dziękuję i pozdrawiam

0
  • #8 14 Lut 2007 00:32
    Zbych034
    Poziom 36  

Jeżeli podczas takiego zatrzymania np cały czas się bęben obraca w jedną stronę sprawdź silniczek programatora. Jeżeli nic nie robi (nawet wody nie grzeje) to blokada do sprawdzenia
    Dodatkowo sprawdź czy gniazdko jest ok lub czy kabel zasilający nie jest przełamany (to jak całkowicie umiera na jakiś czas)
    Powodzenia

0
  • #9 15 Lut 2007 13:41
    Adam-zw
    Poziom 20  

Witam,
    Sprawdziłem: wodę podgrzewa, podczas "zaśnięcia" kreci w jedną strone, czasami wiruje bez końca i nie zawsze wylewa wodę. Kable i zasilanie bez wporzątku. Pozdrawiam

0
  • #10 15 Lut 2007 13:52
    Zbych034
    Poziom 36  

Do wymiany silniczek programatora lub trzeba go delikatnie rozebrać i skleić w środku magnes
    Powodzenia

0
  • #11 15 Lut 2007 14:22
    zbynex1
    Poziom 15  

Koledzy wcześniej piszący mają rację lecz ja w polarach bardzo często się spotkałem z blokowaniem mechanizmów wewnątrz programatora zwłaszcza gdy pralka ma już kilka lat. Trzeba wtedy wymontować całkiem programator oczywiście jak to robisz pierwszy raz zapisz miejsce podłączenia przewodów żeby nie mieć potem problemów. Wymyj wewnątrz i nasmaruj wazeliną tylko nie gęstą przy okazji wyczyść styki bo napewno przypalone. Po takiej operacji napewno będzie działac. Programatory w polarach gdy nie jest coś mechanicznie uszkodzone to są w 100% naprawialne nie trzeba od razu wymieniać. Oczywiście sprawdź najpierw czy faktycznie nie jest coś z silnikiem.

0
  • #12 18 Lut 2007 23:29
    mirofalcon
    Poziom 24  

jest jeszcze jeden problem występujacy w silnikach programatora, rozmagnesowuje się wirnik czasami staje w takzwanym martwym punkcie i nie da rady ruszyć, wtedy tylko wymiana silnika jest konieczna,
    ale proponuje sprawdzić wszystkie propzycje na postach kolegów

pozdr.mirofalcon

0
  • #13 27 Lut 2007 16:28
    Adam-zw
    Poziom 20  

Witam,
    Wymieniłem silniczek programatora, poprawiło sie na trzy prania, obecnie silniczek nie zatrzymuje się ale i programator nie zmienia swojej pozycji jedynie słychać kliknięcia jakby coś sie w nim przełączało wtedy zmienia kierunak bęben lub włącza sie pompa, grzejnik itp. w zależności od nastawionej pozycji ramator stoi w miejscu. Widzę, ze koledzy maja rację - Trzeba rozebrać, Dzięki i pozdrowienia

0
  • Pomocny post
    #14 27 Lut 2007 17:11
    Zbych034
    Poziom 36  

Sprawdź przed rozebraniem czy przekaźnik blokady jest zamontowany prawidłowo. Znajduje się on z tyłu programatora przy silniczku. W blaszce z widełkami powinien znajdować się plastykowy bolec wychodzący z programatora. Objaw złego złożenia to to iż programator się nie przestawia a w pralce zmieniają się tylko obroty prania z lewych na prawe.

0
  • #15 02 Mar 2007 20:10
    Adam-zw
    Poziom 20  

Witam,
    Dziiekuje wszystkim kolegom za pomoc, sprawa już rozwiązana. Silniczek na teście potrafił nie zawsze wystartować, po wymianie na nowy pracował doskonale, ale po trzech praniach programator przestał zmieniać pozycję, okazało sie ze jakiś plastykowy okruch unieruchomil blokade, po jego usunięciu już wszystko GRA. :o
    Zamykam temat i jeszcze raz Dziękuję

0