Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Realtek HD Audio czy SPDIF realizowane programowo ?

13 Lut 2007 00:37 5044 13
  • Poziom 10  
    Mam pytanie czy wyjście SPDIF jest realizowane programowo czy sprzetowo?
    Mam na oku Acer 5634WLMI, ale właśnie w danych brak jest SPDIF.
    Grafika jest GeForce 7300, procesor core2 duo, wiec do flimow HD by sie nadawał. Karta to Realtek HD Audio
    Kumpel ma wersje 5633 i w ustawieniach karty jest włączanie i wyłączanie SPDIF, a nie możemy tego sprawdzić bo nie mamy kabla.
    Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu oraz sam post!
    Nie krzycz, nie używaj Caps Locka !

• Poziom 10  
    SPDIF jest sprzętowe, natomiast nadzór nad nim sprawuje soft.

pozdr.
    Adix
  • Spec od komputerów
    SPDIF to interfejs sprzetowy (cyforwy), ale moze dzielic gniazdko z wyjsciem analogowym.
    Co rozumiesz przez "sprzetowo/programowo"?
  • Poziom 10  
    pytam bo nie rozumiem dlaczego niektóre laptopy nie maja tego wyjścia chociaż grafika jest mocna
    a pozatym co to znaczy karta dzwiekowa HIGH DEFINICION, jesli nie moge tego podłączyc pod amplituner, to poco ONA(karta dzwiekowa)

pozdro
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    właśnie tego nie rozumiem,
    karty dźwiekowe ze SPDIF mają za zadanie podać mi na amplituner dźwiek cyfrowy OK.
    ale dlaczego jest karta HD w laptopie skoro nie ma wyjścia SPDIF.
    i tego nie rozumiem - po co dzwiek high definicion
    jeżeli moge go słuchać tylko w głośnikach laptopa albo amplitunera ale jako zwykłe stereo. to mnie ciekawi sprawdzałem w utawieniu karty jest funkcja spdif, jest regulacja czestotliwości próbkowania ale w danych TECHNICZNYCH nie ma wyjścia SPDIF. DLATEGO właśnie pytam czy jest mimo to możliwe uzyskanie dźwieku cyfrowego na amplitunerze.

pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Niektore karty potrafia podac dzwiek nawet do gniazdka mikrofonowego. wiec jesli masz karte HD, sound out, line in i mic, to jest wlasnie mozliwosc podlaczenia zestawu przestrzennego do takiej karty.
  • Spec od komputerów
    gregorio hiszpan - nie ma zadnego zwiazku z moca grafiki, a wyjsciem spdif - nie wiem skad to wziales. A dzwiek HD, to mozesz sluchac polaczeniem analogowym - i bedziesz mial znosna jakosc. Co dzwieku cyfrowego zadne HD nie jest potrzebne, bo jakosc jest taka, jak dostajesz w materiale audio.
  • Poziom 10  
    Platon napisał:
    gregorio hiszpan - nie ma zadnego zwiazku z moca grafiki, a wyjsciem spdif - nie wiem skad to wziales. A dzwiek HD, to mozesz sluchac polaczeniem analogowym - i bedziesz mial znosna jakosc. Co dzwieku cyfrowego zadne HD nie jest potrzebne, bo jakosc jest taka, jak dostajesz w materiale audio.

wiem wiem źle to napisałem,
    chodzi mi o to czemu karta graficzna sie nazywa HD skoro do odtworzenia potrzebuje porządnych głośników.
    owszem moge podłączyć dzwiek do amplitunera ale nie uzyskam dolby digital czy DTS, co najwyżej moge słuchać w dolby prologic.
    powiązanie dla mnie karty graficznej i dźwiekowej --- miałem na myśli że
    moge przy tej wydajności wykorzystać na maxa laptopa. do filmów, gier itp.
    okazuje sie że trzeba zwracać uwage na całą konfigurację laptopa.

dlatego mnie interesuje czy można po zakupie zainstalować sobie to wyjście . odpowiada mi cena tego laptopa i jego możliwości ale właśnie brakuje SPDIF

POZDRAWIAM
  • Spec od komputerów
    A jaka karta graficzna nazywa sie HD i co to ma wspolnego z glosnikami?
  • Poziom 10  
    nie nie, mówie o karcie DŹWIEKOWEJ sorry za przejęzyczenie ale już sie powoli zaplątuje.
    jest tam zinstalowana karta firmy REALTEK taka jak ta...
    http://www.realtek.com.tw/downloads/downloads...=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false
    i tu właśnie mój problem bo ja chciałbym miec AC3 na amplitunerze

EDIT
    CHYBA MAM!!!!
    TU JEST rozwiązanie mojego problemu
    nowa karta do noteboków SOUND BLASTER taka jak ta...
    http://www.soundblaster.com/products/product.asp?category=1&subcategory=205&product=10769

jeśli rzeczywiście nie można softwarowo wykonać TEGO wyjścia
    to uważam temat za zamknięty.

POZDRAWIAM
  • Spec od komputerów
    No wlasnie to problem - trzeba było kupic taki z AC3. A hd audio nie jest wykluczone, bo w dalszym ciagu masz je na wyjsciu analogowym. HD audio nie oznacza, ze wyjscie musi byc cyfrowe. Zawsze mozesz kupic zewnetrzna karte dzwiekowa USB lub PC Card. np Creative Sound Blaster Connect
  • Poziom 10  
    Platon napisał:
    No wlasnie to problem - trzeba było kupic taki z AC3. A hd audio nie jest wykluczone, bo w dalszym ciagu masz je na wyjsciu analogowym. HD audio nie oznacza, ze wyjscie musi byc cyfrowe. Zawsze mozesz kupic zewnetrzna karte dzwiekowa USB lub PC Card. np Creative Sound Blaster Connect

tak też zrobiłem kupiłem karte PC Card
    dzięki temat do zamknięcia