Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio VW Sharan SOUND 2 - jak wpisac kod...!?

13 Lut 2007 02:53 17750 14
  • Poziom 11  
    Witam!

Jakimi klawiszami akceptuje sie wpisanie kodu do radia z VW Sharan'a SOUND2 (deck)...

Mamy ze znajomym kod, ale niestety nie umiemy go zaakceptopwac w radiu...

Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 11  
    tylko...? Bo jak wpisalismy kod, pozniej klawisz select, to nic sie nie dzialo... Czyzby oznaczalo to ze kod jest nie poprawny...!?
  • Poziom 43  
    Musi być włączony zapłon i klawisz Select trzeba przytrzymać około 5 sek. Jeśli radio nie odblokuje się to znaczy że masz zły kod.

SławeK
  • Poziom 11  
    no to juz wiem,ze mam zly kod...

Teraz pytanko, czy jest jakas szansa na rozkodowanie tego radyjka po numerze seryjnym czy jakos podobnie?

Czy jednak haselko siedzi twardo w procesorku/pamieci i jest niezalezne od serii...?
  • Poziom 43  
    Niestety ale kod jest w każdym inny i nie da się go policzyć.

SławeK
  • Poziom 11  
    No to teraz tylko znalezc magika, ktory potrafi to odczytac... czyli szukam kogos kto nam to rozkoduje, bo sadze,ze takie szanse sa...

A... i orientacyjnie, mozecie powiedziec ile takie cos kosztuje...!?
  • Poziom 11  
    Napisz krok po kroku jak wklepujez ten kod?
    Czy dusisz select po każdej z czterech cyfr?
  • Moderator Radia Samochodowe
    Zrobić to się da trzeba tylko :

a/ Umieć ładnie bez zniszczeń wylutować i wlutować procesor ;) 68 nóżek SMD :!:
    b/ mieć odpowiedni programator :D
    b/ wiedzieć w którym miejscu są dane i umieć to przeliczyć ;)

A cena jest umowna :D choć wątpie że ktoś zrobi Ci to taniej niż za kilkadziesiąt zł
  • Poziom 11  
    nie przesadzaj... nie bylo tak zle... znalazlem goscia ktory mi to zrobil za 20zl... i to bez wylutowywania... wiecej szczegolow nie chcial ujawnic...
  • Moderator Radia Samochodowe
    Owszem są trzy mało prawdopodobne inne możliwości :

a/ na radiu był on jednak gdzieś napisany lub wydrapany [ręcznie]
    b/ ma dostęp do wyliczenia kodu z numerów :idea: tylko dziwne że z tego co wiem dealerzy VW nie mają :D
    c/ ma specjalne urządzenie [a radio jest mało popularne]

oraz jedna możliwość S-F :D

Zdolność jasnowidzenia , szklana kula , rzut kostką ;)

Tyle że kodów jest 10000 kombinacji , a prób tylko 10 , później następuje blokada napis "TEN" /oczywiście radio też da się zrobić ;)/
  • Poziom 43  
    Moja szklana kula mówi że gość nie zna tego radia i nie wie na co się porywa bo jasnowidza by szybko rozpoznała. ;)

SławeK
  • Poziom 11  
    nie byl nigdzie wydrapany, bo przygladalem sie mu dosc dlugo i doklandnie i nie tylko ja...

MOze poprostu gosc wlasnie sie tym zajmuje i tyle... nie wiem... w kazdym razie mam zrobione za 20zl i teraz jezdzi w sharanie i przygrywa kierowcy...
  • Poziom 17  
    jeśli to nie jest najnowszy sprzęt to zapewne wrzucił go do zamrażarki :D parę minut i po kodzie :)
  • Spec od car audio
    W zimę 2006 roku jak było -30 stopni to jakoś radia same się nie rozkodowywały, padały za to akumulatory w autach. Do ilu stopni trzeba w tej zamrażarce zamrozić radio?
    Kurcze po co ja wydałem tyle kasy na różne programatory, mogłem kupić jedną dobrą zamrażarkę lub jeszcze lepiej kilka zamrażaczy, wtedy można punktowo mrozić.

A tak na poważnie to nie udało mi się wygenerować nigdy kodu do radia Ford montowanego w VW lub w Seacie zawsze trzeba było odczytać procesor.