Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Grundig T55-732/5 TXT - brak odchylania pionowego.

13 Lut 2007 13:29 1425 11
  • Poziom 10  

WITAM!
    MAM TV GRUNDIG 21" PO WŁĄCZENIU CIENKA POZIOMA BIAŁA KRESKA WYMIENIŁEM UKŁAD ODCHYLANIA TDA3653B POPRAWIŁEM ZIMNE LUTOWANIE I NIC MI TO NIE POMOGŁO PROSZE O JAKIEŚ DOBRE RADY !! Z GRÓRY DZIEKUJE POZDRAWIAM !

Moderowany przez Jaś Kula:

Nie pisz z włączonym caps lockiem - Regulamin punkt 10.9 https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php Poprawiłem tytuł.

• Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam .

Wymień elektrolity które dochodzą do niego bezpośrednio i pośrednio .
    Sprawdź zasilanie scalaka .
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Wymień elki po pierwotnej stronie przetwornicy,wymień elki w aplikacji TDA3653,wstaw nowy scalak.

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdź czy nie ma przerwy w obwodzie cewki odchylającej i tak jak ALUŚ napisał zasilanie TDA
  • Poziom 10  
    CZyLi mam wymienić kondensatory po pierwotnej stronie przetwornicy ? i nowy scalak mam znowu wstawić ?? dlaczego przecierz wstawiłem już nowy ?

Dodano po 2 [minuty]:

JESTEM POCZĄTKUJĄCY !!
  • Poziom 29  
    Pion często leci z powodu zawyrzonych napięć przetwornicy dlatego sugeruję wymianę elek po pierwotnej. Przy wymianie TDA zawsze należy wymienić elki w jego aplikacji, a szczególnie 100uF (jeśl dobrze pamiętam). Jeśli tego nie zrobiłeś to ten nowy scalak może być już uszkodzony(nie jest drogi więc warto wstawić nowy.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Witam.
    Przede wszystkim podaj model i ewentualnie typ chassis tego Grundiga.
    Nastepnie ściągnij schemat tego TV lub aplikację układu TDA3653B. Sprawdź wartości napięć na odpowiednich wyprowadzeniach układu a przede wszystkim wartość napięcia zasilającego. Jeżeli brak tego napięcia to może układ wymieniłeś niepotrzebnie. Użyj funkcji szukaj i poczytaj stare tematy dotyczące tej usterki w tym modelu tv (jeżeli są).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    a skąd moge ściągnąć aplikację układu TDA3653B.??
  • Poziom 29  
    w okienko "szukaj" wpisz "TDA 3653B" i poczytaj trochę.
  • Poziom 10  
    PODAJE MODEL TV JEST TO GRUNDIG T55-732/5TXT

pomierzyłem tesz napięcia na nóżkach trafo I - 129V

L- 126V , A-10V

na układzie tda 3653b mam nastepujące zasilanie 1nóżka od lewej 26 , 2-5v, 3- 1v,4- 26v, 5-14v,6- 0v,7- 1v,8 - 0v
    ----------------------------------------------------
    Po tych pomiarach poprawiłem zimne lutowanie po włączeniu TV ukazał mi się zwężony obraz coś na podobe formatu 16:9 kolega powiedział mi żebym wszedł do trybu servisowego i tam rozszerzył obraz a więc proszę o wasze opinię i bardzo bym prosił o kod to trybu servisowego dla tego modelu
  • Poziom 10  
    Po wymianie kondensatoró koło trafo powielacza i 2 na przetwornicy wtórnej wszystko działa jak należy dzięki za pomoc wszystkim macie po 3 pkt. Temat uważam za zakończony