Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kasowanie at89c52...

candle 18 Wrz 2003 00:45 2026 13
  • #1 18 Wrz 2003 00:45
    candle
    Spec od monitorów

wiem ze temat byl na forum, ale coz - umarl, bez rozwiazania
    pacjent zostal "zaprogramowany" raz - pojawilo sie verify error po 1szym bajcie i tyle bylo... nie daje sie skasowac, odczytac mozna tylko 00 i dalej same FF, zapytany o ID odpowiada zgodnie z prawda ATMEL
    programator na ktorym odbywa sie programowanie to willem z przystawka mcs51 - programator programuje epromy, eepromy, szeregowe eepromy, pic'e, wiec nie sadze zeby nie byl sprawny.. POMYSLY??

0 13
  • #2 18 Wrz 2003 03:14
    andrew33
    Poziom 18  

Witam.
    Istnieją dwie wersje tego procesora:AT89C52xxxx-Vpp=12V i AT89C52xxxx-5 - Vpp=5V.
    Jeżeli masz 5V i potraktowałeś go 12V , mogłeś mu odpalić złącze programujące i objawy , które opisałeś będą się zgadzały.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 18 Wrz 2003 11:40
    darko9
    Poziom 10  

Ja na programatorze willem programowałem kiedyś uP at89c51,rozpoznawało jego id ,oczytywałozawartość(czy prawidłową nie wiem ale chyba tak)nie dało się go skasować ani zaprogramować jak się okazało później uP był poprostu zepsuty bo kupiłem nowy taki sam i wszysko było ok.Pewnie z twoim jest taka sama sytuacja.

0
  • #4 18 Wrz 2003 12:10
    candle
    Spec od monitorów

moj jest na 12V wiec ten problem mam za soba
    nie wiem natomiast czy jest napewno dobre.. wczoraj dokladnie przejrzalem dokumentacje, i przy odczytywaniu id powinien zwrocic 1E (ATMEL) 52 89c52, napiecie programowania...
    moj natomiast zwraca 1E, 42... ki cholery?

0
  • #5 18 Wrz 2003 12:20
    Tdv
    Poziom 33  

Jeżeli masz taką możliwość sprubuj mu ręcznie ustawić typ układu.
    Te atmelowskie uC mają taką dziwną (choć poniekąd pożyteczną) właściwość, że po odwrotnym włożeniu w podstawkę nie idą od razu w liście tylko często się im zdaża wypalenie sygnatury, a cała reszta jest OK. Nie odważyłbym się takie proca włożyć w układ, którego działanie może być krytyczne dla zdrowia ludzi, tudziesz wstrzymać tłoczenie płytek MS Windows XP (wiadomo, przerwa w produkcji = straty, bo może ktoś w tym czasie Linux'a zainstalować) ale do prac prototypowych nadają się bez problemu.
    Choć nie mam pojęcia czemu się tak dzieje, bo podobnoć czasami po takiej pomyłce jednak padają jak muchy.

0
  • #6 18 Wrz 2003 16:22
    Marek81
    Poziom 19  

Spróbuj zaprogramować tego Atmela na innym programatorze - takie usługi wykonują nawet sklepy z częściami elektronicznymi (przynajmniej w Krakowie) za niewielką opłatą.
    Jeśli się zaprogramuje, to będziesz miał pewność, że to wina programatora, a jak nie, to procka.

Pozdrawiam.

0
  • #7 18 Wrz 2003 16:27
    candle
    Spec od monitorów

tdv: w akcie desperacji sprobowalem :] nic... dalej 00 FF FF ... i nie mozna skasowac, patent kiedys odwalilem nieswiadomie na atmelu '55 - z tym ze wynikiem tego procek sie odblokowal... przynajmniej tak mysle, bo nie wierze zeby uklad z softem do sterownika dyskotekowego za 250 euro nie byl zablokowany do odczytu...

marek81: cos czuje ze taniej bedzie kupic drugi procesor, innego programatora brak :/ - tj jeszcze mam dostep do 3 innych willemow ale na wszystkich to samo

0
  • #8 18 Wrz 2003 17:28
    ggrunge
    Poziom 17  

wg mnie na 100% siada napiecie programowania, dlatego po pierwszym bajcie juz jest error, sproboj mu podac z osobnego zasilacza 12V do punktu w willemie w ktorym ma wychodzic napiecie programowania, powinno byc ok

Pozdrawiam

0
  • #9 18 Wrz 2003 22:14
    candle
    Spec od monitorów

ggrunge: a w jaki sposob wytlumaczysz programowanie epromow masci wszelakiej?

0
  • #10 18 Wrz 2003 23:23
    ggrunge
    Poziom 17  

jesli masci wszelakiej znaczy ze maja napiecie programowania wieksze niz 5V to nie wiem :?

a programowales przez ten adapter inne atmele?? moze to z nim jest cos nie tak??

0
  • #11 19 Wrz 2003 01:06
    candle
    Spec od monitorów

tego niestety wykluczyc nie moge... mam co prawda dwa takie adaptery, ale jeden z nich montowal kolega i choc na orginalnej zakupionej plytce, to zmasakrowal ja tak haniebnie ze tylko siasc i zaplakac...
    niedlugo zrobie adapter mcs51+ czy jak mu tam i sproboje...

0
  • #12 19 Wrz 2003 14:51
    ggrunge
    Poziom 17  

a moze procek wogole nie rusza w tym adapterze, sproboj moze wymienic kwarc i kondensatory od oscylatora...

Pozdrawiam

0
  • #13 19 Wrz 2003 15:22
    candle
    Spec od monitorów

oscyloskop mi sie konczy na 10mhz, wiec zamiast oscylacji widze pasek cm szerokosci - zakladam ze jest ok z kwarcem
    jak dobrze pojdzie dzis zaczne robic mcs 51+
    ten przy okazji ciagnie i wieksze avr'y...

0
  • #14 20 Wrz 2003 11:08
    ggrunge
    Poziom 17  

wiec domyslam sie ze masz wlozonego kwarca 12 MHz, to moze sproboj jak masz wrzucic 4 MHz albo 8MHz, generalnie cos mniejszego
    a jakiego softu uzywasz do willema??

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo