Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PC5510B425 - przelewa wodę i błąd E05

13 Lut 2007 15:59 2942 2
  • Poziom 10  
    Witam. Problem nastęujący: pralka nabiera wody, przez parę minut obraca bębnem i w momencie włączenia aqua sprayu woda jest pompowana do dyszy aqua sprayu i do węża spustowego. Po paru minutach E05 (ale to jest chyba logiczne bo woda jest wypompowana)
    Dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wyczyść zawór przesterowania (moneta, itp. twardy przedmiot lub inne paprochy).
  • Poziom 10  
    Ok dzięki za odpowiedź. Oczywiście nie mogłem spokojnie siedzieć i czekać aż ktoś mi da jakąś podpowiedź i zabrałem się sam do naprawy, usterka była właśnie taka jak kolega pisze czyli 1 grosz w zaworze. Przy okazji utwierdziłem się w przekonaniu że 220v jest nadal w pralce tak jak to kiedyś bywało :D. A tak swoją drogą to ciekawie jest wymyślony siłownik który otwiera i zamyka zawór trójdrożny, najpierw myślałem że to coś z nim nie tak bo nie chciał działać tzn. jak go tam palcem .... to on nic, potem wpadłem na pomysł że może jest tam jakiś mały silniczek tak jak to ma w przypadku siłowników w centralnym zamku, aż w końcu okazało się że działa na ciepło ( nie rozbierałem go ale to chyba będzie bimetal). Także niedojże że nie straciłem nic na naprawie to jeszcze zarobiłem 1gr :lol: