Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reaktywacja i upgrade kolumn Tonsil

batorystefan 13 Lut 2007 20:52 2801 8
  • #1 13 Lut 2007 20:52
    batorystefan
    Poziom 14  

Witam panów posiadam w domu jeden taki głośnik, ktory lezy sobie nieużywany w szafce od jakichś 2 lat, chcialbym go "troszke" zmodyfikowac.

Chcialbym wsadzic głośnik wysokotonowy tego typu:

A niski chyba to:

Chciałbym aby kolumna była dalej 2 drożna. Natomiast z innowacji:
    -zrobienie bas reflexu
    -wbudowanie wzm;]

Co wy o tym myślicie? Zamiast terminalu na kabelki od wzmaka zamocowalbym wejscie na chinch...
    Jak widzicie taka wizje jak byscie to wykonali i co byscie polecili(niechcialbym wydac za duzo, to tylko projekt eksperymentalny)?

Pozdrawiam

0 8
  • #2 13 Lut 2007 21:00
    AVG
    Poziom 30  

ja bym polecił jeśli coś tam siedzi w postaci głośników a tym bardziej oryginalnych to regeneruj je a nie wstawiaj tam te chińskie badziewy

0
  • #3 13 Lut 2007 21:06
    marik_te
    Poziom 22  

Może jestem zacofany, ale sądzę że tych kolumn nie ma sensu ulepszać. A jak już to wstawić w nie oryginalne głośniki tonsila, a nie jakieś które tylko ładnie wyglądają. Co do bass reflexa, to byś musiał wyliczyć obudowe dla nowych głośników i zobaczyć co będzie miało lepsze właściwości. Osobiście bym nie kombinował. Bo fachowcy z tonsila już dobrze wszystko obliczyli. Wzmacniacz, ok. Ale lepiej było by go zamontować z tyłu za płytą w obudowie, niż w środku. Bo tak na oko widze że niskotonowe mają 6,5", góra 8" i troche na wzmaka może być w środku ciasno. A poza tym wzmak w środku może popsuć właściwości akustyczne całej obudowy.

Ale jeśli te kolumny sa Ci zbędne i chcesz mimo to spróbować, to kombinuj, tylko najlepiej tak aby można było wrócić do pierwotnej wersji.

0
  • #4 13 Lut 2007 21:08
    koyotee_pw
    Poziom 16  

Mam małe pytanie: co dokładnie chcesz osiągnąć dzieki tym zabiegom "tuningowym" (ja bym to określił jako a-tuning lub de-tuning)?
    Zastanawiałeś się nad tym że głośnik powinien pracować w przeznaczonej dla siebie objętości że by grał dobrze?
    Zastanawiałeś się nad tym pseudoestradowym tubowym głośnikiem wysokotonowym? jak myślisz jak to będzie łupać po uszach w domu?
    No i midwoofer... klasa sama w sobie brakuje tylko napisu "super extra bass 600watts"
    Jeśli chcesz coś konkretnego zrobić z tymi kolumnami to na początek zajmij się regeneracją poczciwego Tonsila GDN, później możesz wymienić wysokotonówkę na jakiś kopułkowy model i pobawić się zwrotnicą i wytłumieniem.

0
  • #5 13 Lut 2007 22:07
    marik_te
    Poziom 22  

Widać że więcej ludzi myśli tak jak ja. Nie ma sensu wstawiać czegoś gorszego zamiast lepszego.

A co powiecie o takiej kolumience http://pl.no-ip.org/321/IM001008.JPG Jeszcze nie skończona, głośniki Tonsila.

0
  • #6 13 Lut 2007 22:18
    wojtek_84
    Poziom 13  

Widzę ze masz takie same kolumny jak ja :). Ja też robiłem upgrade tylko ze polegał on tylko na wymianie membran bo orginalne były już troche sfatygowane. Po tym zabiegu głośniki grają świetnie podłączone do satarego poczciwego Zodiaka :). Mój brat mający wzmacniacz Yamahy i Kolumny JBL (zestaw za ok 4 tys) zazdrości mi barwy jaką ma moj sprzęt ;). Może nie gra on głośno ale nprawde pięknie!! Więc ewentualnie poleca zmiane membran nic wiecej.

0
  • #7 13 Lut 2007 23:30
    batorystefan
    Poziom 14  

hmm, powiem tak, kolumna trafila do mnie w dziwnych okolicznosciach, ktos od kogos dostal, potel dal komus kto przekazal komus kto niemial co znia zrobic i dal mi "a moze ci sie przyda", i tak lezala sobie w szafce czekajac na lepsze dni.
    Dotarła do mnie ograbiona z glosniko i zwrotnicy, nawet nalepka dotyczaca czestotliwosci zostala juz usunieta. kolumna puściutka, została tylko skrzynia i terminal...
    Kolumienke chcialem zrobic na activ bo brat nie ma na czym muzyczki posłuchać(tylko plastikowe glosniczki od kompa 1200000W). Myślałem ze da sie cos z tej skrzynki zrobic i ze doczekala swoich dni świetności;]

No ale nic dzieki za odp, pozdrawiam

0
  • #8 13 Lut 2007 23:46
    koyotee_pw
    Poziom 16  

Dni świetności te kolumny mają chwilowo za sobą ale da się je przywrócić do pierwotnego (niezłego) stanu całkiem niedużym kosztem. Jeśli głośniki są sprawne to wystarczy wymienić zawieszenia (ew plus membrany) na oryginalne Tonsilowskie z pianki, podłączyć pod wzmak i jazda... za 50zł masz stereo do kompa lepsze brzmieniowo niż zestawy 7.1 za 500zł.

0
  • #9 14 Lut 2007 11:55
    takero
    Poziom 31  

to nie będzie modyfikowanie tylko destrukcja :|
    ostatnio kupiłem na allegro tonsile gtc 20 40 za 15zł szt - nowe ;]
    Poszukaj okazji, kup np takie i wymień.
    Więcej modyfikacji nie potrzeba - tylko skaszanisz tego zg...

0