Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz + trafo 50V. Czy może ktoś udostępnić schemat zasilacza regulowanego?

MiChAś_17 13 Feb 2007 23:47 2306 14
    MiChAś_17
    Level 18  
    Witam. Przede wszystkim jeżeli zamieściłem tego posta nie tu gdzie trzeba proszę o przeniesienie a nie usuwanie ale wydaje mi się, że to najlepsze miejsce. A więc mój problem to właściwie prośba. Czy mógł by ktoś udostępnić mi i zapewne wielu innym elektronikom schemat zasilacza regulowanego od 0 do 80V bo mniej wiecej tak wychodzi. Mam trafo dające na wyjściu 50V zmiennego i nie moge znaleźć schematu do takiego zasilacza wszytskie sa do 30V. Będę naprawdę wdzięczny:) z góry dziękuję;)
    mirko66b
    Level 29  
    Nie rozumię. Chcesz uzyskać zasilacz do 80V, a na wyjściu trafa masz 50 ?

Dodano po 44 [sekundy]:

Ile amper chcesz z tego ciągnąć ?
    rserej
    Level 18  
    Myślę że będzie kłopot bo z trafa 50v nie wyciągniesz 80v na zasilaczu.Ja osobiście miałem kłopot ze zrobieniem zasilacza na 42v i miałem odpowiedni transformator,a co dopiero mówić na 80v regulowany .Może będzie łatwiej jak opiszesz do czego taki zasilacz ma służyć.
    MiChAś_17
    Level 18  
    To ma byc najzwyklejszy regulowany zasilacz mam takie trafo nie bardzo chce mi sie je przewijac a takie napiecie czasami moze sie przydac... trafo ma 1A wiec nie jest to az taki kolosalny prad w ostatecznosci przewine go jezeli juz nic nie da sie wymyslec i zrobie symetryczne 2x24 mowi sie trudno
    mirko66b
    Level 29  
    Na twoim transformatorze nie da się zrobić takiego zasilacza o jakim myślisz. Myślę,że zasilacz do 24V w zupełności wystarczy. Odwiń więc m/w połowę zwojów uzwojenia wtórnego i działaj.
    MiChAś_17
    Level 18  
    Ok dzieki za dobre rady. Cos sie wymysli:)
    MiChAś_17
    Level 18  
    No i kicha odwinalem polowe uzwojenia wtornego i z 50V zrobilo sie 10V dla mnie troche to niemozliwe... dlaczego tak sie stalo?
    MiChAś_17
    Level 18  
    tyle to i ja wiem ale chcialem uzyskac z tej 50 2x25.. chyba jednak nic z tego...
    dowodca_armii
    Level 30  
    To by trzeba bylo zrobic odczep :) Moim zdaniem (ale nie na pewno, niech ci ktos inny powie) to w polowie uzwojenia musisz zrobic odczep i tam masz 0 a pozostale druty to + i -
    MarcinG
    Level 30  
    Skąd ta pewność że odwinąłeś połowę? Wiesz ile zwojów miało całe uzwojenie? Napięcie będzie się zmieniać proporcjonalnie do ilości zwojów, musiałeś odwinąć za dużo.
    :arrow: dowodca_armii
    Na uzwojeniach transformatora mamy napięcia przemienne, a nie stałe.
    MiChAś_17
    Level 18  
    rozwinalem cale uzwojenie i podzielilem drut na polowe no to raczej chcial nie chcial bedzie polowa nieprawdaz...
    dowodca_armii
    Level 30  
    MarcinG wrote:
    Skąd ta pewność że odwinąłeś połowę? Wiesz ile zwojów miało całe uzwojenie? Napięcie będzie się zmieniać proporcjonalnie do ilości zwojów, musiałeś odwinąć za dużo.
    :arrow: dowodca_armii
    Na uzwojeniach transformatora mamy napięcia przemienne, a nie stałe.

Tak wiem o tym ale zapomnialem :lol: a to chodzilo mi o to aby z trafa o napieciu wtornym 50V zrobic 2x25V :)
    MarcinG
    Level 30  
    Coś jest nie tak jak powinno, pomiar napięć lub ilość zwojów. Jak wyglądał ten drut? Lakier był w dobrym stanie? Po przewinięciu transformator pracował normalnie? Jeśli emalia na drucie była uszkodzona to może jakieś zwarcia międzyzwojowe się zrobiły.
    MiChAś_17
    Level 18  
    wszytsko juz jest ok.... troche mi miernik nie stykal z wyprowadzeniami trafa zlapalem krokodylkami i jest dobrze mam symetryczne trafo 2x25V 1A, do tego jeszcze nawine 25V 0.1A i bedzie calkiem dobre trafo...:)