Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

popsuty pastuch nie wiem jakie ma ocnaczenie małe trafo

14 Lut 2007 10:01 1265 3
  • Poziom 10  
    Witam mam własnej roboty od kogoś pastucha, leżało trochę bo popsute było chcę naprawić je jest jedno duże trafo i malutkie takie rdzeń 0,5 cm i właśnie to małe jest spalone, ma 4 nóżki sterował ten transformatorek tyrystorem, może ktoś wie jakie może mieć oznaczenie lub zamiennik, nie mam aparatu nie mogę wrzucić zdjęcia. Pozdrawiam i dziękuje
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Jest to transformator zapłonowy do tego własnie tyrystora.
    Proponuję zastosować podobny transformator zapłonowy, który pracował na podobne napięcie od strony uzw. pierwotnego tego transformatorka.
    Z reguły napięciem sterującym od tej strony jest 15V DC
    Przed wymianą sprawdź jeszcze sam tyrystor, gdyż najprawdopodobnie to uszkodzenie tyrystora spowodowało spalenie transormatora zapłonowego.
    Poszukaj na giełdzie elektronicznej w starociach.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    kiedyś pytałem się kogoś mówił ze tam jest przekładnia 1:1 ale nie wiem czy napewno trafko spaliło się porządnie a i drucik był cieniutki, tyrystor wymieniłem ale właśnie te trafko jest dla mnie dużym problemem, nie wiem czy znajdę takie podobne
  • Poziom 10  
    Witam to jest prawdopodobnie trafo sterujące być moze sam nawiniesz ale nie wiem ile zwoji ani średnice może ktoś będzie wiedział i podpowie [/youtube]