Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung 710v - pionowy pasek na ekranie

astalavista 14 Lut 2007 10:29 13085 8
  • #1 14 Lut 2007 10:29
    astalavista
    Poziom 2  

Witam
    Tak jak w tytule jest to monitor Samsung LCD 17 " 710v...dzisiaj pokazał mi się pionowy pasek szerokości jednego pixela..kolor paska ma kolory niebieski (75% paska od dołu) i kolor czerwony (reszta)...kolory tylko sie zmieniają w zależności od tła..ale zawsze są tylko te 2 kolory...jako że sam tego nie naprawie mam pytanie co mogło się stać monitorkowi i ile może kosztować taka naprawa.
    Dziekuje za porady i pozdrawiam.

0 8
  • #2 14 Lut 2007 12:19
    zhut
    Poziom 14  

Uszkodzeniu ulegla matryca .
    Wymiana raczej nieoplacalna.

0
  • #3 14 Lut 2007 13:35
    davidg75
    Poziom 12  

mam ten sam problem

0
  • #4 14 Lut 2007 17:41
    lisek
    Spec od monitorów

sprawdz :
    złacze interfejsu lvds na matrycy(brak kontaktu płyta-"kryształ") (lub zasilanie matrycy)
    *metoda leczenia : na "Hot-Air >gorące powietrze"..........
    lub
    -na "zywca" przewód cienki w izol. fi<0.1mm i .........

*prawe górne zł. patrząc od tyłu matrycy
    LCD Samsung 710v - pionowy pasek na ekranie

0
  • #5 14 Lut 2007 17:51
    satgal
    Poziom 40  

Naprawa gorącym powietrzem tego paska to matryca na 100% do wyrzucenia, klej jakim ten pasek jest przyklejony do szkła nie reaguje na temperaturę a pasek z foli od temperatury się zniszczy. Ścieżki na szkle jak i na foli są węższe od włosa ludzkiego to co tam można zrobić drucikiem. Tasiemka szerokości 25mm ma połączyć za szkłem ok 500 ścieżek.

0
  • #6 14 Lut 2007 23:48
    lisek
    Spec od monitorów

LCD Samsung 710v - pionowy pasek na ekranie w domowych warunkach faktycznie niewiele
    - czyli zostaje wymiana matrycy (przez zakup na /lub u ...)

p.s.
    co do naprawy ..naprawiałem chyba 3? szt.(zawsze leżały 3-4przewody) zasilanie i masa.......
    why LCD Samsung 710v - pionowy pasek na ekranie

0
  • #7 14 Lut 2007 23:56
    master9
    Poziom 20  

wymiana matrycy lub jakas promocja w sklepie i kupno nowego.
    A tak na dodatek zadam pytanie od czego najczesciej sie robia takie rzeczy???

0
  • #8 15 Lut 2007 06:40
    satgal
    Poziom 40  

Matryce najczęściej uszkadzają się przez ściekający po szkle płyn (przy czyszczeniu na mokro) który dostaje się między szkło a tasiemkę który powoduje zwarcie sąsiednich ścieżek a trzeba wiedzieć że seperacja między nimi powinna być lepsza od kilku megaohm gdyż one są doprowadzone do bramek mosfetów matrycy. Klej jakim tasiemki są przyklejone do szkła jest nie przewodzący a ma za zadanie precyzyjnie je trzymać a kontakt między ścieżkami jest tylko przez dotyk, dla zapewnienia dobrego styku i zwiększenia powierzchni ich są one specjalnie przygotowane (chropowate).

0
  • #9 15 Lut 2007 09:59
    astalavista
    Poziom 2  

Wysłałem zdjęcie z problemem do kilku serwisów i ze wszystkich padła ta sama odpowiedz - naprawa jest nieopłacalna - matryca do wymiany...niestety.

1
  Szukaj w 5mln produktów