Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pobór mocy radia w samochodzie ?

14 Lut 2007 15:22 1675 5
  • Poziom 9  
    Zastanawia mnie jedna rzecz jaki pobór ciągnie radio z akumulatora na postoju auta, mianowicie może w przybliżeniu procentowym pobiera stacja radiowa w porównaniu do napędu CD lub mechanizmu kasety.

Czy to prawda że CD pobiera więcej prądu niż stacja radiowa(radio).

Niektórzy twierdzą że czym większy bezpiecznik montowany w radiu tym jest mocniejsze.
    I dlaczego przewody wychodzące z radia są jak dla mnie ,,,cienkie,,, załóżmy grubość przewodów do głośników zawsze przy instalacji stosuje się 3 razy grubsze i w górę. A zasilanie radio ma jakiś wzmacniacz nawet czasem mocny ,,i zasila go taki niepozorny kabelek,, czy radio posiada w sobie jakiś kondensator!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Radio samochodowe ma wzmacniacz do 4x25W RMS więc nie jest to moc bardzo duża a co za tym idzie kable nie muszą być tak grube. U mnie w radyjku siedzi orginalny bezpiecznik 5A więc nawet takiego poboru te radio nie osiąga pomimo tego że ma 4x22W. Czy CD czy tuner więcej pobiera to naprawde nie mam pojęcia. W każdym razie są to małe ilości bo najwięcej pródu pobiera końcówka mocy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Minimalnie więcej pobiera prądu CD od stacji radioewj. Jednak pobór prądu głównie zależy od głośności słuchania i mocy głosników. A co do kondensatora a właściwie kondensatorków to w kazdym radioodtwarzaczu są.
  • Poziom 11  
    no wlasnie, ja mam stare radyjko sony xplod na cd i zawsze przy wlaczonym CD moc glosnikow słabnie...
    przy samym radiu gra dwa razy glosniej
    od czego to zalezy?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Od pogody i ciśnienia na dworze....

A na poważnie - szkoda słów kolego maciekstlouis
  • Poziom 11  
    wybacz ze zadaje takie pytania, chyba mozna miec jakies watpliwosci.
    jak jestes taki madry to moze mi i innym zaciekawionym tym tematem wytlumaczysz? czy moze nie potrafisz kolego moderatorze....

Dodano po 1 [minuty]:

tak proste pytanie, wystarczy napisac jedno zdanie, dziwie sie ze zadales sobie trud i napisales o jedno wiecej.