Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radiolinia a sterowanie centralnym zamkiem

dzon7 14 Feb 2007 17:30 1813 4
 • #1
  dzon7
  Level 11  
  Witam
  Posiadam radiolinie Gorke: odbiornik GE-509, pilot PUK-102. Chciałem zastosować ją do sterowania centalnym zamkiem w samochodzie. Tutaj pojawia się problem ponieważ najkrótszy czas zadziałania jaki można ustawić to 1 sekunda. Jest to za długi czas dla centrali zamka ponieważ w czasie tej sekundy centralny zamek zamyka sie i otwiera. I tutaj moje pytanie: jak zmniejszyć ten czas zadziałania? Może ktoś zetknął się z podobnym problemem. Może jakiś dodatkowy układ? Dziękuje za każdą pomoc. Pozdrawiam.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  mr-perch
  Level 29  
  W jakim aucie chcesz to zamontować? Jedna sekunda to czas prawie idealny dla elektrycznych siłowników. Teoretycznie powinno być 0-5 do 0.7 dla uniwersalnych. Możesz zastosować sterownik zamka centralnego ST1000. Z reguły w nim wydłuża się czas do 3s dla siłowników pneumatycznych. W Twoim przypadku trzeba zadziałać w drugą stronę. Walcz z dwoma kondensatorami - zmniejszaj wartość, lub rezystorami - zwiększaj w ST1000, aż uzyskasz pożądany efekt. Swoją drogą to dziwne, że ta jedna sekunda powoduje powrót siłowników? Może tu raczej potrzeba regulacji położenia siłownika master (drzwi kierowcy, może pasażera, może bagażnik). Może występuje zjawisko odbijania przy złym ustawieniu?
 • #3
  dzon7
  Level 11  
  Chciałem to zamontować w VW Golfie III, zdjęcia centalki zamka sa poniżej. Na pierwszym zdjęciu widać 2 elektrolity czy poprzez zmiane ich wartości moge uzyskać inne czasy zadziałania?? I jak byś mógł napisz coś więcej o tej regulacji położenia siłownika master bo nie bardzo wiem jak sie za to zabrać. dzieki za pomoc i pozdrawiam:D
  radiolinia a sterowanie centralnym zamkiem
  radiolinia a sterowanie centralnym zamkiem
  radiolinia a sterowanie centralnym zamkiem
 • #4
  mr-perch
  Level 29  
  Zmianą pojemności tych kondensatorów zmienisz długość impulsu na wyjściu. Sprawdź doświadczalnie. Regulacja położenia siłownika master była opisywana wielokrotnie na elektrodzie w dziale Zabezpieczenia i Alarmy. Poszukaj.
 • #5
  dzon7
  Level 11  
  dzięki za pomoc, temat zamykam