Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radiolinia a sterowanie centralnym zamkiem

14 Lut 2007 17:30 1561 4
  • Poziom 11  
    Witam
    Posiadam radiolinie Gorke: odbiornik GE-509, pilot PUK-102. Chciałem zastosować ją do sterowania centalnym zamkiem w samochodzie. Tutaj pojawia się problem ponieważ najkrótszy czas zadziałania jaki można ustawić to 1 sekunda. Jest to za długi czas dla centrali zamka ponieważ w czasie tej sekundy centralny zamek zamyka sie i otwiera. I tutaj moje pytanie: jak zmniejszyć ten czas zadziałania? Może ktoś zetknął się z podobnym problemem. Może jakiś dodatkowy układ? Dziękuje za każdą pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    W jakim aucie chcesz to zamontować? Jedna sekunda to czas prawie idealny dla elektrycznych siłowników. Teoretycznie powinno być 0-5 do 0.7 dla uniwersalnych. Możesz zastosować sterownik zamka centralnego ST1000. Z reguły w nim wydłuża się czas do 3s dla siłowników pneumatycznych. W Twoim przypadku trzeba zadziałać w drugą stronę. Walcz z dwoma kondensatorami - zmniejszaj wartość, lub rezystorami - zwiększaj w ST1000, aż uzyskasz pożądany efekt. Swoją drogą to dziwne, że ta jedna sekunda powoduje powrót siłowników? Może tu raczej potrzeba regulacji położenia siłownika master (drzwi kierowcy, może pasażera, może bagażnik). Może występuje zjawisko odbijania przy złym ustawieniu?
  • Poziom 11  
    Chciałem to zamontować w VW Golfie III, zdjęcia centalki zamka sa poniżej. Na pierwszym zdjęciu widać 2 elektrolity czy poprzez zmiane ich wartości moge uzyskać inne czasy zadziałania?? I jak byś mógł napisz coś więcej o tej regulacji położenia siłownika master bo nie bardzo wiem jak sie za to zabrać. dzieki za pomoc i pozdrawiam:D
  • Poziom 28  
    Zmianą pojemności tych kondensatorów zmienisz długość impulsu na wyjściu. Sprawdź doświadczalnie. Regulacja położenia siłownika master była opisywana wielokrotnie na elektrodzie w dziale Zabezpieczenia i Alarmy. Poszukaj.
  • Poziom 11  
    dzięki za pomoc, temat zamykam