Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator olejowy - pytanie

14 Lut 2007 22:28 2077 13
  • Poziom 10  
    Witam,
    Czy jest na forum jakiś znawca transformatorów? ale tych większych, gdyż potrzebuje informacje na temat transformatora olejowego 400 KVA z 1973 roku- gdyż interesuje mnie sprawa czy takie wynalazki jeszcze się stosuje i czy jest na to zbyt??
    Kto takie rzeczy kupuje? Zakład Energetyczny, czy może jakieś prywatne osoby??
    Za pomoc dziękuje
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 41  
    Witam.
    Oczywiście że jest zbyt.
    Jest wiele firm prywatnych które potrzebują "takich" rzeczy.
    Popytaj w Zakładzie Energetycznym, może znajdą kupca.
    Pozdrawiam
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 18  
    Transformator musi być sprawny. Aktualne pomiary izolacji i stanu oleju. Takie trafko można nawet wystawić na Allegro czy Ebay.

• Poziom 26  
    A jakie informacje cię interesują podaj chociaż typ tego transformatora przecież jest tam tabliczka znamionowa.
  • Poziom 10  
    to jest TAO SN 15/04 kVA
    ile mogą kosztować takie szpilki, które znajdują się na górze transformatora? (takie brązowe choinki - nie wiem jak one sie fachowo nazywają)
  • Poziom 24  
    Chodzi ci zapewne o izolatory z śrubą zaciskową.
  • Poziom 21  
    Witam
    Mam pytanie do Digidy.
    Jak długo nie pracował ten transformator?
    Jeśli stoi i jest wyłączony z eksploatacji, to koszt badania takiego transformatora, przed dopuszczeniem go do ruchu przez ZE, będzie tak wielki, że te "Szpilki - takie brązowe choinki" nadają się jako uzupełnienie wylewki betonowej, a cała reszta na złom (przepraszam olej należy zutylizować)
    Chyba, że kupiec się znajdzie ? !
  • Poziom 10  
    transformator nie był używany przez ok 3 lata, a tych "izolatorów z śrubą zaciskową" poprostu nie ma wszystkich, napewno związku z tym że znam te osoby które to sprzedaja nie dadzą mi kitu ale chciałbym wiedziec co to jest warte, bo może takich parametrów się już nie stosuje tylko np 20/04 ?
    ale napewno były przez cały czas konserwowanem,
  • Poziom 29  
    Skoro nie ma izolatorów to zapewne olej naciągnął tyle wilgoci, ze właczenie go bez przeprowadzenia badań stanu izolacji byłoby nader ryzykowne.
    Niestety nie mam pojęcia gdzie jest możliwość dostania takich elementów.
  • Poziom 31  
    W moim pierwszym zakładzie pracy były dwa transformatory WW z których tylko jeden pracował. Aby nie obawiać się ponownego włączenia trafa pod napięcie, robiłem to w taki sposób, że co dwa tygodnie przełaczałem trafa. Po dłuższym wyłaczeniu trafa następuje zawilgocenie a po miesiącu uznaję się go za rezerwę magazynową. Uruchomienie wówczas powinny poprzedzać badania.
    Trafo takie można także wykorzystać do budowy transformatorów spawalniczych z zastosowaniem do spawarek elektrodowych , migomatów.
  • Poziom 35  
    Nie wiadomo czy "naciągnął". W końcu transformatory stoją w rezerwie nieraz lata i izolacja jest dobra. Wystaw go na ALLEGRO i już.
  • Poziom 10  
    witam,
    ja tych transformatów narazie nie posiadam ale mam możliwość kupienia 2 sztuki - każdy waży ok 1,5 tony, a sądze, ze chyba ktoś kupi np za 5 tys za sztukę i sobie wymieni olej i bedzie miał za 30 % wartosci transformator.
    Co o tym sądzicie??
  • Poziom 10  
    witam,
    da się dokupić to tego te izolatory??
    jaki jest orientacyjny koszt wymiany oleju i przeglądu???
  • Poziom 1  
    Witam mam odpowiedż do DIGIDY taki jeśli problem z kupnem izolatora to morzesz sie popytać w ENEA spółka enrgetyczna myśle rze tam bedziesz mugł popytac bo sie znają na urządzeniach energetycznych[/code]