Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Canon pixma ip1200 - po wymianie tuszu.

TomasPL 15 Feb 2007 11:41 9409 4
    TomasPL
    Level 11  
    Witam mam drukarke Canon pixma ip1200 i skończyły mi sie oryginalne tusze w drukarce po napełnieniu czarnego informuje mnie ze nierozpoznaje wkładu i dalej wyświetla że jest pusty . Koloru narazie nie ruszałem chć też jest pusty i jak drukuje to tylko z tego kolorowego miesza czarny kolor. Znalazłem na elektrodzie opis resetu drukarki ale to nie działa dalej wyskakuje ze to niewłaściwy tusz. czy ktoś ma tą drukarkę i wie jak to obejść czy ktoś zjadł na tym zęby :) proszę o pomoc .
    MachoMac
    Level 11  
    sprawdź czy kadridźe nie mają jakiegos chipu elektronicznego który informuje drukarke o stanie i pojemności kadridża, niektóre typy drukarek tak robią, tak jest np w wielu modelach Epsonów. jeżeli cos takiego też będzie w twojej drukarce/kadridżu to musisz poszukac jak wykasowac informacje zapisane w tym chipu.

Czytałem teź gdzieś na jakiejś stronie czy gazecie komputerowej opis o jakiejś drukarce (co to był za model i jakiej firmy to juź nie pamiętam) że drukakra pamięta stan ostatnich kilku kadridży jakie miała zainstalowane i tez jak sie zaraz po napełnieniu włozyło kadridż to tak samo go rozpoznawało jakby był pusty, dopiero włożenie kolejno paru innych 3-4 kadridży drukarka zapominała juz o informacjach jakie miała o napełnianym kadridżu i dopiero wtedy po włozeniu go aktualizowała informacje o poziomie tuszu jaki zawierał
    TomasPL
    Level 11  
    Katridze posiadają chipset tak jak piszesz , ale co z tego jak niemam pojęcia jak je wykasować . A co do tych pamięci katridzy to też słyszałem ze trzeba włożyć pare i potem ten napełniony tyle tylko że nemam innych kartridzy.
    Czy ktoś może wie jak wykasować chipset w kartridzu PG 40 lub CL 41
    soho4
    Level 10  
    TomasPL wrote:
    Katridze posiadają chipset tak jak piszesz , ale co z tego jak niemam pojęcia jak je wykasować . A co do tych pamięci katridzy to też słyszałem ze trzeba włożyć pare i potem ten napełniony tyle tylko że nemam innych kartridzy.
    Czy ktoś może wie jak wykasować chipset w kartridzu PG 40 lub CL 41

brzmi to może jak głos z zaświatów, ale jednak piszę odpowiedź. na problem w wypadku pixma ip1200 pomaga restart drukarki i zastosowanie programu umieszczonego na tym forum. podał go elektor. tu link. pozdrawiam.
    p.s. ktoś może opisać pozostałe funkcje tego programu?
    TomasPL
    Level 11  
    No troszkę późno ta odpowiedz :)) bo drukarkę sprzedałem rok temu :)) i kupiłem (lasera) , ale być może przyda sie to następcom tych 'fajnych' drukarek :) pozdrawiam i dziękuje.