Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dla zainteresowanych przejściem na Net24 po kablach TP

rikokodo 15 Lut 2007 13:16 2377 11
  • #1 15 Lut 2007 13:16
    rikokodo
    Poziom 14  

Trochę późno. Ale lepiej późno niż wcale. Jeszcze można się wycofać.
    Tekst cytowany z innego forum.

A teraz ciekawy tekst dla tych co podobnie jak ja „zachłysnęli” się ofertą Netii. DLACZEGO TPSA TAK SPOKOJNIE PRZYGLĄDA SIĘ OFERCIE NETII I NIEROBI NIC ABY ZATRZYMAĆ ABONENTÓW PRZY NEOSTRADZIE, NIE PROPONUJE NICZEGO ABY LUDZIE NIE ZRYWALI UMÓW I NIE PRZECHODZILI DO NETII. ???? - być może cytowany poniżej tekst daje odpowiedz dlaczego....

"Dla zainteresowanych przejściem na Net24 po kablach TP, a będących obecnie użytkownikami neostrady TP mam następujące, sprawdzane wielokrotnie, m.in. poprzez rozmowy z konsultantami Netii, informacje:

1. Osoby które korzystają obecnie z neostrady TP i chciałyby przejść na Net24 po kablach TP muszą złożyć zamówienie na usługę poprzez infolinię Netii. Teoretycznie wydaje się to proste i banalne: konsultanci standardowo pytają tylko o numer kierunkowy i natychmiast udzielają informacji, że na danym terenie jest dostępny Net24 i że można zamawiać. Niestety, informacja ta jest bezwartościowa, gdyż konsultant nie przeprowadza jakiejkolwiek analizy technicznej, nie pyta nawet o numer telefonu którego ma usługa dotyczyć. Informacja, że Net24 jest dostępny, dotyczy tylko i wyłącznie obszaru na którym uruchomiona jest promocja, a w ramach którego istnieją ograniczone i niezweryfikowane możliwości techniczne.

2. Po przyjęciu zgłoszenia przyjeżdża kurier z umową. Tak więc teoretycznie super i zaczyna się odliczanie do dnia podłączenia Net24 bez limitów... niestety, prawda wygląda nieco inaczej: otóż fakt iż podpisana zostanie umowa z Netią nie jest jakąkolwiek gwarancją, że Net24 będzie możliwy do podłączenia na danym numerze. Weryfikacja tzw. możliwości technicznych jest dokonywana dopiero PO rozwiązaniu umowy z TP o świadczenie usługi neostrada TP. Może więc wystąpić taka sytuacja, że abonent nie będąc już klientem TP w zakresie dostępu do Internetu, nie uzyska dostępu poprzez Net24 z powodu braku możliwości technicznych. Po podpisaniu takiej umowy, Netia czeka aż TP oświadczy że klient zrezygnował z Neostrady (co załatwiamy we własnym zakresie, stosownym pismem do TP). Dopiero w tym momencie rusza cała procedura techniczna i rozstrzyga się ostatecznie czy w danej lokalizacji można założyć Net24. Jeśli okaże się, że nie ma takiej możliwości (określane jako wina TP) to Netia bezpardonowo przesyła informację o wygaśnięciu zawartej umowy i przeprasza za kłopot. W tym momencie abonent zostaje bez neostrady i bez wymarzonego Net24. Wniosek taki, że podłączenie Net24 to swoista loteria i nie ma absolutnie żadnych gwarancji że procedura konwersji się powiedzie.

3. Nikt na chwilę obecną nie wie na jakich centralach w danych miastach Netia ma swoje urządzenia oraz jaka jest ich pojemność. Nie jest taka informacja udzielana i nie będzie. Wiadomo natomiast, że TP nie ma obowiązku udostępnić miejsca Netii na wszystkich centralach, a nawet nie musi dać dostępu do wszystkich abonentów neostrady na danej centrali, czyli jest to podobna paranoja co z telefonami od Netii swego czasu: jeden dostał, a drugi, mieszkający dosłownie drzwi obok, nie bo nie było dla niego pary miedzianej.

4. Fakt korzystania z neostrady nie jest jakąkolwiek gwarancją, że w tej samej lokalizacji może być uruchomiony Net24. Naprawdę. Nie ma również pewności, że o ile ruszy Net24 to możliwa będzie taka sama lub wyższa prędkość, bo TP nie ma obowiązku przekazać tej samej pary kabli miedzianych dla Netii. Krosowanie kabelków wykonywane będzie od początku dla klientów Netii i będą mieli do dyspozycji takie kabelki i w takiej ilości jak zaoferuje im to TP. Może się więc okazać, że rezygnując z neostrady tracimy np. ładną parkę kabelków które mogą uciągnąć 2-6mbit/s, a dostajemy parkę do max. 1mbit/s i taki wariant usługi zaoferuje nam Netia (jeśli w ogóle będzie dla nas para, co naprawdę jest loterią). Par miedzianych o niskim tłumieniu jest w różnych miejscach różna ilość, czasem są to naprawdę okazje. Sam widziałem kiedyś jak monter na głowicy 60-parowej nie mógł znaleźć więcej niż 8 porządnych kabli, które były mu potrzebne do czegoś tam. W praktyce oznacza to, że wiele kabli przenosi do 1mbit/s, trochę do 2-3mbit/s, a jakiś tam niewielki procent do 6mbit/s i więcej.

Ostateczną decyzję o migracji do Netii każdy powinien więc podjąć sam kierując się zdrowym rozsądkiem i kalkulując ryzyko, zamiast opierać się na bzdurnych lub mało rzetelnych, bardzo ogólnych informacjach. Pamiętać należy, że nie ma żadnej pewności iż migracja się powiedzie (z powodów opisanych bardzo dokładnie powyżej), ani że nastąpi to prędko. Na dziś z Net24 po kablach TP korzysta zaledwie garstka osób (okres pilotażowy który już się zakończył). Jest też druga grupa osób (większa) która ma Net24 ale po kablach Netii, a nie TP. Obie te grupy lubią na tym forum wprowadzać ludzi w błąd wychwalając jak to wszystko pięknie działa. Dziwnym trafem nie udzielają żadnych informacji spośród tych, o których ja napisałem wyżej.

Ktoś napisał niedawno, że jeśli nawet Net24 nie da się podłączyć to nie ma problemu, bo wystarczy zrobić cesję numeru w TP i już można znowu założyć neo z bieżącej promocji. Niestety to jest nieprawda. Cesję można zrobić, ale nie upoważni to do skorzystania z promocji "megainternet" trwającej do końca kwietnia, gdyż po zmianie regulaminu (od 01.12.2006) świadczenia usług neostrada przypisywana jest nie do nazwiska, a do numeru telefonicznego abonenta. Krótko mówiąc, kto zerwie teraz umowę promocyjną ten nie może w żaden sposób wskoczyć w kolejną. Może jedynie zakupić neostradę bez rabatów (czyli po absurdalnie wysokiej cenie), w dodatku płacąc wysoką opłatę instalacyjną.
    Link z cennikiem:
    http://www.tp.pl/b/binaries/PL/590390982195/cennik_neo_365767885.pdf

Wszystko jest ładnie pięknie dla tych co korzystają z sieci Netii a nie z Netii na łączach TPSA i też jest ważne gdzie mieszkają. Ta Netia wyskoczyła jak "Filip z konopi" nie informując o najważniejszych rzeczach. Tylko żeby złapać klienta. Oby ta wypowiedz się nie sprawdziła. Pozdrawiam.

0 11
  • #2 15 Lut 2007 20:49
    zick.pl
    Poziom 16  

teoretycznie wszędzie tam gdzie miałeś/masz neostradę możesz mieć Net 24 ale w takiej samej maksymalnej prędkości

0
  • #3 16 Lut 2007 13:29
    Bugajsc
    Poziom 2  

Posiadam łącze Net24 na kablach TPSA 6Mbit i naprawdę nie ma problemu jestem bardzo zadowolony jest nas na to łącze podpięte 6 osób 4 radiowo i 2 na kablu super po prostu nic dodać nic ująć

0
  • #4 16 Lut 2007 22:04
    piochuxl
    Poziom 20  

wszyscy uciekają od TPSA a mi w netii po tych rewoltach net zwalnia coraz bardziej.Co z tego że 1,5 Mb podnieśli mi do 2 Mb jak zazwyczaj i 512k to luxus.
    PRECZ Z NETIĄ
    Niech idioci uciekający z tp bo" ich okrada" niech się nauczą że mieli dobrze w TPSA

0
  • #5 17 Lut 2007 22:48
    CSA
    Poziom 12  

Wiesz co Ci powiem @piochuxl? TP SA to jedna z nielicznych firm, która klienta ma dosłownie w du*&# 30 stycznia chciałem podpisać nowa umowę na neostradę. Mam obecnie 256 dostałbym 512 za 49zł rocznie (33zł i 66zł, ciekawe że wersja 28zł przez rok i 56zł przez dwa lata wychodzi prawie tyle samo :) i tu się okazuje że nie mozna -umowa kończy mi się 28 lutego a to jest poniżej 30dni przed końcem umowy i nie ma szans na promocję. Co mogę zrobić
    1) podpisać kontrakt na 256 za 70zł miesięcznie na dwa lata - przedłużenie
    2) nic nie robić pójdzie na nieoznaczony za 130zł miesięcznie za 256 w marcu i w marcu wybrac promocję
    3) zrezygnować do 15 lutego
    Co byś wybrał? To własnie jest dbanie o klienta w TPSA!

Wybrałem numer 3 do końca lutego mam neostradę potem się zobaczy, może będą mieli jakąś nową promocję bo stara mnie nie obejmie (miałem neostrade 16 października) może do netii a może na modem bo za długo nie siedzę w sumie na necie. A może będę korzystał tylko z maila i tylko na komórce - wyjdzie najtaniej i w każdym miejscu! Zobaczymy :)

0
  • #6 17 Lut 2007 23:06
    paawel
    Poziom 21  

Bzdury bzdury bzdury - dzwonią ale nie wiadomo w którym kościele
    hi hi hi
    tyle mogę doodać do postu ---i zaproponować nie rozgłaszania plotek jak nie zna się szczegółów
    pozdrawiam i życze miłego surfowania po necie z neti czy z tp obojętne jedna i tyle samo warta.

0
  • #7 18 Lut 2007 19:00
    CSA
    Poziom 12  

czy kolega @paawel może podawać cytaty bo nie za bardzo wiem o co mu chodzi :) ?

Do wyboru są cztery sieci w zależności od miejsca. Ja mam do wyboru trzy: TP, Netia i Energis. Wszystko to samiutko, gdybym trafił na promocję TP miałbym za 49zł rocznie bez limitów, gdybym trafił na netię kosztowało by mnie to 44zł a w Energisie 46zł - uwaga na energis jako jedyni nie podają cen z Vatem!!! Ja podałem oczywiście brutto.

Ogólnie znajomi mają różne ADSLe i zgodnie twierdzą że obecnie niczym się nie różnią w kwestii jakości a jedyną różnicą jest cena, jak widać jest to minimalna różnica.

0
  • #8 03 Mar 2007 21:16
    piochuxl
    Poziom 20  

Cytat:

Posiadam łącze Net24 na kablach TPSA 6Mbit i naprawdę nie ma problemu jestem bardzo zadowolony jest nas na to łącze podpięte 6 osób 4 radiowo i 2 na kablu super po prostu nic dodać nic ująć

Takie bajki możesz opowiadać...
    net 24 nie ma 6 Mb
    Wracam do tematu bo dużo osób pyta wszędzie o to...
    Netia nie jest gotowa na zmiany i jest z netem coraz gorzej.

0
  • #9 03 Mar 2007 23:12
    chmiel28
    Poziom 13  

A jak można wycofać się z podpisanej juz umowy z netią. Niestety nie mam tej umowy ale kumpel jet właśnie w takiej sytuacji czeka na Net 24 już dwa tygodnie i chce zrezygnować. Jest tam podany termin instalacji?

0
  • #11 23 Mar 2007 15:40
    Sylwesterh
    Poziom 2  

Witam
    Zmiana regulaminu w TP to była wyjątkowa okazja, z której skorzystałem . Miałem prędkość 256Kbit i limity , które kończyły sie po kilku dniach i internet działał wolniej niż kiedyś na modemie i za to płaciłem 72zł . Po tygodniowym oczekiwaniu na NET 24 mam szybkość 1 Mbit , bez ograniczeń limitu i płacę 55zł . Dla mnie to rewelacja .

0
  • #12 23 Mar 2007 19:11
    piochuxl
    Poziom 20  

Za kilka dni będziesz płakał akurat net24 ma "dobry tydzień" mam cały czas 2 Mb.

0