Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cordoba TDI, opóźnione zapalanie przez zły program?

JarGol 15 Lut 2007 17:30 954 5
  • #1 15 Lut 2007 17:30
    JarGol
    Poziom 14  

Witam,

nabyłem właśnie samochód SEAT CORDOBA 1.9TDi, jeżeli samochód jest zimny zapala na rys, jeżeli silnik jest rozgrzany, trzeba go troszkę pokręcić (ok. 5s.) i też zapali, potem chodzi OK,

byłem w ASO, powiedzieli, że trzeba wgrać nowe oprogramowanie, koszt 600zł, i na 100% wszystko będzie ok..

co o tym myślicie? wygląda, że goście są przekonani o tym co mówią, bo nawet przy mnie facet wsadził gdzieś rękę (pod plastikową osłonę silnika), coś tam nacisnął czy coś, a drugi w tym czasie zapalił od strzału...

1) czy to może być wina programu w komputerze?

2) czy myślicie, że jest szansa, żeby taki program wgrał mi ktoś inny, czy tylko w ASO?

pozdrawiam
    Jarek

0 5
  • #2 15 Lut 2007 17:33
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Lut 2007 18:02
    JarGol
    Poziom 14  

dzwoniłem tam jeszcze raz...powiedzieli tak, że w miarę jak silnik się zużywa (ten ma przejechane 125 000) powinno się zmienić mapę wtrysków czy coś takiego, bo parametry silnika się zmieniły i pewnie pomoże bo jak pisałem byli pewni tego co mówią, tylko pytanie jest następujące....

czy 600zł to dużo za taką usługę i czy ktoś prócz ASO jest w stanie to zrobić?

pzdr
    JarGol

0
  • #5 15 Lut 2007 21:46
    andrzej1115
    Poziom 2  

Witam.Problemem może być zużyta głowica rozdzielacza pompy wtryskowej

0
  • #6 16 Lut 2007 00:02
    jajasiu
    Poziom 16  

elektrit napisał:
    Tak,to wina softu,ale wymian softu to sprawa wtórna,problem lezy gdzie indziej.
    Po prostu dla prędkości obr,wału poniżej 260 obr\min dawka paliwa =0.
    Problem w rozuszniku lub akumulatorze,ale wymiana softu pomoże.

goodhope rozrusznik i akumulator stawiał raczej na końcu listy możliwych przyczyn tej usterki:D

0