Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adres MAC na patykach bluetooth ISSC BT USB Adapter 2.0 EDR

15 Lut 2007 18:37 3527 4
  • Poziom 12  
    Witam!

Będę miał problem z donglem BT z chiperm firmy ISSC. Kupiłem to coś za niecałe 20zł ale spatchowane programy jak widcomm czy bluesoleil 2.3 voip działają bez zarzutu. Łączy się poprzez Nokia PC Suite (na widcommach) z Nokią 6103 oraz poprzez BlueSoleil z K750i pozwala na udostępnianie internetu i takie tam rożne bajery, świetnie działa w linuksie nic nie zdrywa itp. Ogólnie jestem zadowolony ale...

Chcialem zakupić drugi taki sam żey nie przepinać na komputerach i najlepiej żeby komputery widziały się po tym interfejsie, lecz jest mały problem karta ma adres MAC 11:11:11:11:11:11 i jak dokupię drugą taką samą to raczej sobie w sieci nie podziałają.

I stąd moja prośba. Buszując po necie znalazłem takie coś jak ISSC firmware upgrade software, które pozwala na uaktualnienie oprogramowania w donglu i dodatkowo ma opcję MAC adres change w czasie flashowania. Niestety linka była uszkodzona i nie pobrałem pliku :( skąd wziąc takie oprogramowanie? Może ma ktoś coś takiego. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.

PS Z góry dziękuję za odpowiedzi tym którzy napiszą żebym kupił inną i prosiłbym ich o niepisanie. Działa na tym donglu więc nie mam zamiaru nic zmieniać tylko dokupić drugi żeby nie musieć przepinac między kompami.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kup następny adapter z licencją, więc z unikalnym adresem MAC i nie będzie problemu.
    Musi on mieć inny MAC niż ten który posiadasz teraz.
  • Poziom 12  
    Prosze zauważyć że nie edytowałem tego pierwszego postu. Specjalnie dałem PS w trakcie pisania by okreslić dokładnie co chciałbym dostać w odpowiedzi.

Może sprecyzuję pytanie. Czy ktoś ma ten software który pojawia się w googlach a ktorego nie idzie znikąd ściągnąc? Proszę teraz o odpowiedzi ew. jakieś inne uwagi. Oczywiście zmiana MAC w sterownikach nie jest moim celem ja chcę zmienić w samym donglu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie pisałem o zmianie obecnego adaptera, tylko o zakupie drugiego.
    To spora różnica.
  • Poziom 12  
    Uwierz mi miałem już parę adapterów z normalnymi MACami i z każdym były jakieś kłopoty a to w linuksie a to w widcommach. Ten model jest bardzo dobry. I chciałbym mieć dwa takie same ale z tymi samymi MACami sieci sobie nie zrobię :( Zresztą skoro coś działa to po co brać coś innego? Wolę sprawdzone rozwiązania :)