Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć tubę do radia bez wzmacniacza?

15 Lut 2007 21:37 18572 4
  • Poziom 1  
    mam głupie pytanie mam radio 4x45w i tube 100w tyle ze nie mam wzmacniacza bo lece po kosztach czy tube podlaczyc do jednego kanalu w radiu? czy jakos laczy sie kanaly by zasilic mocniejszy glosnik?
  • Poziom 18  
    .Przedewszystki to tuba powinna dawać tylko niski ton ,czyli bas.Jeżeli podłaczysz ja pod wyjscie z radia to ona zagra pełnym pasmem .Zastosowanie zwrotnicy dajacej z szerokiego pasma tylko bas to rozwiazanie też nie tanie bo ok 50 zł.Druga sprawa ,Jaka moca zagra ta tuba głośnik bedzie grał cicho i pewnie wcale tego basu słychać nie bedzie.Najrozsadniejsze bedzie wiec zamontowanie wzmacniacza.
  • Poziom 31  
    potrzebujesz jakoś ją filtrować.
  • Poziom 39  
    1. to nie tuba tylko subwoofer (tuby pewnie na oczy nie widziales)
    2. to niema wiekszego sensu ale podlacz ja pod jeden kanal - w radiu juz sa zmostkowane wzmacniacze wiec nieda sie ich dalej mostkowac itp by uzyskac wieksza moc
    3. radia maja ok 17-20W mocy uzytecznej...
  • Poziom 12  
    Nie ma sensu podłączać tuby pod samo radio ponieważ nie osiągniesz takiego efektu jaki byś chciał, nawet jeśli zastosujesz zwrotnice. Najlepiej wyjdziesz jak kupisz sobie jakis wzmaczniacz i go zmostkujesz polecam Blaupunkta, sam korzystam z technologii tej firmy. We wzmacniaczu masz filtry i mozesz sobie przełączyć tylko na niski ton czyli jedno pasmo dzwieku, dzieki temu nie popsujesz głośnika, bo nie bedą do niego płyneły różne pasma.
    Polecałbym jednak wzmaka 4 kanałowego, 2 głosniki srednio tonowe 16,5cm w drzwi + tuba z tyłu, po jednym kanale dajesz na głośniki a 2 kanały mostujesz pod tube. Do tego podpinasz dwa malutki głosniczki Wysoko tonowe w słupki pod wyjścia z radia.
    Do kombi polecam skrzynię zamknietą, a do sedana lub cupe tube z bass refleksem.
    Nie musisz wyszystkiego od razu kupowac, najpierw możesz głosniki podłaczyc pod radio a z czasem pod wzmaka. Pomyśl ZAINWESTUJESZ TO MASZ :D:D:D