Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N3310 MMC card unlocker czyli potrzeba matką wynalazku :)

16 Lut 2007 05:14 2718 9
  • Poziom 34  
    Jak sobie do kart MMC odlokowywacz zmontować co by z Mt-boxem działało...
    I znów trzeba było kombinować :) Klient na jutro koniecznie chce mieć odblokowaną kartę bo jedzie gdzieśtam i chce pykać fotki. Gdzieś mu chcieli aparatem formatować gdzie indziej laptopem, ale oczywiście zonk. A boxik umie tylko kabelka brakuje, więc zrobić trzeba. Składniki:
    kabel z zestawu do 3310
    6210 i stara ładowarka siemensowska jako dawcy organów
    pudełko po tictakach :)
    2 złącza sim nokia 6610
    superglut

Złącza obieramy i kroimy zgodnie z rozstawem styków na karcie.
    Z ładowarki pożyczamy diodę prostowniczą i 1 rezystorek 10kOhm. Z 6210 C152 i pierwszy lepszy rez. 10kOhm oraz kondensatorki łacznie 240pF. Wywalamy bebechy kabelka (i tak dejan lepszy :) ) i docinamy wejście karty. ogranicznik i inne potrzebne elementy możemy sobie wystrugać z pudełka po tictakach. Wszystko ładnie łaczymy w technologii
    DMD (Drucik Mounted Devices) i zamykamy. I już mamy super unlocker MMC prawie jak nówka z Taiwan. Na dodatek działa...

• Poziom 21  
    Dobry patent ja i tak wole do tego martech bez meczenia sie itp. :)
  • Poziom 34  
    oczywiście schemat z griffina tylko propozycja podania :)
  • Poziom 24  
    Patent na miarę nobla z dziedziny MacGaywer :)
  • Poziom 21  
    mysle ze prosciej bylo zrobic to z obudowy SL45, ale moze akurat nie miales pod reka
  • Poziom 34  
    No właśnie żadnego złącza gotowego do MMC/SD nie miałem.Trochę roboty by odpadło.
  • Poziom 34  
    budowa zajeła mi około godziny. Najdłużej trwało poszukanie takiego małego kondensatorka na płycie od 6210.

Dodano po 9 [minuty]:

Takiego kond. nie ma raczej na żadnej płycie i ja łączyłem dwa żeby mieć taką wartość jaką wymagają- pamiętamy że kondensatory łaczy się równolegle, żeby pojemności się sumowały.
  • Poziom 21  
    przydalo by sie wyjasnic co to jest kondensator bo wiekszosc czytajacych pewnie nie wie;]
    pozdr