Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Chlupiące" kondensatory RIFA PEH169 ?

17 Lut 2007 11:53 1070 1
  • Poziom 13  
    Witam
    Ostatnio dostałem kilka sztuk kondensatorów RIFA z serii PEH169 o pojemnościach 4700uF/100V i 10000uF/100V. Kondensatory oczywiście są używane. Problem polega na tym, że 2 sztuki ( jedna 4700uF i jedna 10000uF) "chlupią" przy potrząsaniu. Ewidentnie jest to elektrolit (wygląda jakby było go za dużo). Kondensatory są zewnętrznie w dobrym stanie ( zero wycieków z zaworka i przy wyprowadzeniach), sprawdzałem je też miernikiem pojemności i tu też nie stwierdziłem żadnych ubytków. Pytanie mam wiec następujące - Czy ktoś już spotkał sie z czymś takim (ja osobiście nie, i to nie tylko w Rifach, ale i w żadnych innych kondensatorach)?? Czy jest to objaw zużycia i szybkiego końca czy może nie ma sie czym przejmować, i można kondensatory spokojnie wykorzystać :-) Osobiście szukałem trochę w google, i nawet udało mi się znaleźć jakieś anglojęzyczne forum audio, na którym jeden z userów opisywał identyczny przypadek (też z RIFA PEH169), i mało tego chyba mówił, że to dość częste:?: Niestety gdy ostatnio szukałem w google, to już nie udało mi sie wpaść na tego linka :cry: Może mi ktoś coś doradzi, będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 13  
    Albo zadałem za trudne pytanie :wink: albo moderator pomylił się przenosząc ten temat do do działu "Początkujący........." W sumie gdyby to było takie oczywiste to czemu do tej pory nikt nic nie napisał :?: