Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Chlupiące" kondensatory RIFA PEH169 ?

grzespower 17 Feb 2007 11:53 1226 1
    grzespower
    Level 14  
    Witam
    Ostatnio dostałem kilka sztuk kondensatorów RIFA z serii PEH169 o pojemnościach 4700uF/100V i 10000uF/100V. Kondensatory oczywiście są używane. Problem polega na tym, że 2 sztuki ( jedna 4700uF i jedna 10000uF) "chlupią" przy potrząsaniu. Ewidentnie jest to elektrolit (wygląda jakby było go za dużo). Kondensatory są zewnętrznie w dobrym stanie ( zero wycieków z zaworka i przy wyprowadzeniach), sprawdzałem je też miernikiem pojemności i tu też nie stwierdziłem żadnych ubytków. Pytanie mam wiec następujące - Czy ktoś już spotkał sie z czymś takim (ja osobiście nie, i to nie tylko w Rifach, ale i w żadnych innych kondensatorach)?? Czy jest to objaw zużycia i szybkiego końca czy może nie ma sie czym przejmować, i można kondensatory spokojnie wykorzystać :-) Osobiście szukałem trochę w google, i nawet udało mi się znaleźć jakieś anglojęzyczne forum audio, na którym jeden z userów opisywał identyczny przypadek (też z RIFA PEH169), i mało tego chyba mówił, że to dość częste:?: Niestety gdy ostatnio szukałem w google, to już nie udało mi sie wpaść na tego linka :cry: Może mi ktoś coś doradzi, będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam wszystkich
    grzespower
    Level 14  
    Albo zadałem za trudne pytanie :wink: albo moderator pomylił się przenosząc ten temat do do działu "Początkujący........." W sumie gdyby to było takie oczywiste to czemu do tej pory nikt nic nie napisał :?: