Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cewka zapłonowa golf IV jaka kolejność

19 Wrz 2003 14:33 4737 17
  • Poziom 18  
    Witam

Jak wyjąć cewke zapłonową z samochdu tak żeby po podłączeniu do akumulatora dawała wysokie napięcie.Mam ją wyjąć z całą elektroniką czy elektronika jest już wbudowana w środku obudowy cewki ?

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Może napiszesz z czego jest ta cewka?
  • Poziom 23  
    Nie bardzo rozumię.Jaka elektronika w cewce ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Własnie ja tej cewki nie mam, a potrzebne jest mi zródło wysokiego napięcia i chce pojechać sobie na złom i jakąs wybrać ale nie wiem czy sama cewka wystarczy żeby wytworzyc to wysokie napięcie i czy porzebna jest do tego jakaś elektronika?

Pzdrawiam
    Syntony
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Musisz dokupić także moduł do niej, mało tego, moduł musisz wysterować, robiłem lampę owadobójczą na tym, ale zdemontowałem, zbyt niebezpieczna zabawka wyszła, aż powietrze czuć było ozonem...
  • Poziom 18  
    A nie da sie jej wziąsc razem z modułem ze złomu tak zeby tylko podłączyć i już?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No nie sądzę aby ktoś na złom wyrzucił sprawną cewkę czy moduł, trochę przesadzasz w tym momencie. No i ciekaw jestem jakie będzie zastosowanie takiej elektrowni HV?
  • Poziom 18  
    Przecierz na złomie jest pełno samochodów ze sprawnymi cewkami wystarczy tylko powiedzieć zeby wymontowali. A to napięcie ma służyc do lampy plazmowej
  • Poziom 18  
    Mam już cewke od malucha i takie coś co rozdziela iskre na dwie swiece i teraz mam pytanie jak wygląda moduł do malucha?
  • Poziom 18  
    No to nie wiem czemu nie działa, bo wydaje mi sie że obudowa powinna byc masa ale sprawdzałem omomierzem i z niczym sie nie łączy.
    A w cewce jest chyba jakas woda bo cos tam pluszcze, czy to tak ma byc, bo jak nie to to zamienie

Pozdrawiam
    Syntony
  • Poziom 21  
    hej, samochodowa cewka żre dużo prądu ,a przecież w EP były świetne artykuły jak uzyskac 15-20 kV z cewki WN telewizora, prościutkie uklady :www.ep.com.pl. powodzenia.
  • Poziom 18  
    aha to juz wiem czemu nie działało :oops:
    A co do tej cewki z telewizora to mógłbym ją zrobić ale nie umiem robić płytek drukowanych, a w pająku to już robiłem, wszystko mi sie rozpadało i były zwarcia, z cewką od samochodu jest mniej roboty

Pozdrawiam
    Syntony
  • Poziom 18  
    Znowu cos nie działa :cry:
    :arrow: Elektrit pisałes ze wystarczy sama cewka zeby zrobic iskre, ale przecierz cewka działa chyba na napięcie zmienne, a ja chce zeby ona była zasilana z akumulatora i ładowała kondensator który zrobi iskre.
    Mżecie mi napisac do czego podłączona jest cewka( akumulatora, modułu czy jeszcze czegos innego?)

Pozdrawiam
    Syntony
    [/quote]
  • Poziom 12  
    Cewke musisz podłączyć np. do generatora przebiegów prostokątnych , i uważaj z tym kodensatorem żeby był na właściwe napęcie.

Zdrowia życze :)