Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akustyczny włącznik komputera

17 Lut 2007 14:08 1931 6
  • Poziom 2  
    Witam, przeglądając artykuł Akustyczny włącznik światła wpadłem na pomysł że można by takim urządzeniem odpalać kompa, w dodatku do zasilania korzystał by z 5V z komputera i nie powinien się przegrzewać

Jestem laikiem w elektronice więc proszę o pomoc jak ten układ zmodyfikować żeby wszystko działało poprawnie?? narazie tylko wiem zeby wywalić te rezystory z wejść zasilania.

A może jest gdzieś na necie juz gotowy schemat i opis ?? jeśli było to przepraszam za zaśmiecanie :P
  • Poziom 24  
    Pomyslałes o tym, ze przypadkowy dzwięk niezależnie od tego czy będzie to pierdnięcie, jęczenie sasiadki czy też przypadkowe walnięcie głową o ściane może spowodować włączenie kompa...Nie wspomne już o głosnym słuchaniu muzyki. Zmniejszając czułość wyłącznika dźwiękowego spowodujesz, ze będziesz musiał wydzierać sie do mikrofonu co raczej nie przypadnie nikomu do gustu. Rozumiem ze chcesz sie z tym podłączyć równolegle do przycisku power. Zauważ prosze, ze gdy komp pracuje jego naciśniecie, czyli w tym przypadku zadziałanie włącznika dźwiekowego spowoduje zamknięcie systemu i wyłączeniu kompa. Troche głupio by było coś stracic tylko dlatego, ze przypadkowo zadziałał wyłącznik dźwiękowy...Ludzie myślcie troche...
  • Poziom 2  
    Miejsce ulokowanie mojego komputera jest dość dobrze odizolowane od zewnętrznych dźwięków (typu "jęczenie sąsiadki") wiec raczej nie obawiam się że ktoś z zewnątrz będzie sterować moim kompem :D, a co do reszty twoich obaw o utracie danych to są bezpodstawne:

ppm > właściwości > zkładka wygaszacz ekranu > zasilanie > zakładka zaawansowane >
    "Kiedy w komputerze zostanie naciśnięty przycisk zasilania" = Nic nie rób

Dodano po 27 [minuty]:

Moja obudowa to oczywiście Typ ATX i wygląda na to ze do odpalenia komputera wystarczy chwilowe zwarcie styków, bez konieczności podtrzymywania tego połączenia. więc taki też układ by pasował, zeby tylko chwilowo zamykał obwód.

Czekam na wasze pomysły i propozycje :)
  • Poziom 11  
    Witam !
    Z tego co wiem to większość płyt głównych ma możliwość "budzenia" przez zewnętrzny modem analogowy (COMx)
    Proponuję zorientować się na której lini on to zgłasza - podejrzewam że na pinie 9 -RING lub 1 - DCD.
    Dalej to już raczej proste dopasowanie napięciowe.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    A po co kolega ma placic za kolejne urzadzenia? Mozna tak zrobic, jest to banalne. Jesli masz juz wlacznik akustycznu wystarczy zamiast przycisku podpiac pod te dwa kabelki uklad akustyczny i jesli chcesz to zasilac z zasilacza to bedzie mini problem, Zasilacz generuje prad dopiero jak mase zatkniesz z odpowiednim kablem (mowie o zasilaczach ATX), a dokladnie jak polaczysz te dwa kabelki, wiec z zasialcza od komputera tego nie zasilisz, musisz dac baterie lub osobny zasilacz.
  • Poziom 2  
    kozikowski11 napisał:
    podpiac pod te dwa kabelki uklad akustyczny

no tak ale włącznik komputera to microswitch, a ten układ akustyczny robi ciągłe zwarcie tych przewodów, więc musiał bym go jeszcze raz "odklaskać"

pasuje wykombinować jakiś układ co by zwierał te dwa przewody tylko na chwilke, no na ułamek sekundy wystarczy chyba :P