Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wieża Sony MHC-W777AV klocek HTC-W555 nie działa klawiatura!

darekxg 17 Feb 2007 17:00 2704 2
    darekxg
    Level 15  
    Witam wszystkich
    Mam następujący problem z wieżą Sony MHC-W777AV a konkretnie z klockiem HTC-W555(sekcja magnetofonu i CD) - nie reaguje na polecenia z przycisków na panelu, natomiast z pilota zachowuje się idealnie. W toku postępowania wyjaśniającego wykluczyłem zwarcie któregoś ze switchy. Realizacja poszczególnych funkcji switchy jest realizowana w sposób przedstawiony na fragmencie schematu. wieża Sony MHC-W777AV klocek HTC-W555 nie działa klawiatura! Na wejściu KEYA procesora w stanie spoczynku jest prawidłowe napięcie 5V. Wpadłem na pomysł, że skoro tak są realizowane funkcje switchów to odłączyłem klawiaturę i podłączyłem w jej miejsce potencjometr wieloobrotowy i powoli zmieniałem wartość rezystancji z nadzieją, że dojdzie do jakiejś reakcji ze strony procesora, lecz tak się nie stało. Przeczuwam że to jest jednak najgorsze - uszkodzenie procesora:(. Proszę o sugestie czy można jeszcze wykluczyć tą diagnozę czy liczyć się z najgorszym. I jeszcze jedno pytanie gdzie można dostać taki procesor - uPD780016AYGF-013-3BA i jaka jest jego cena
    krzycho123
    Level 31  
    z częściami do tego modelu może byc powazny problem , jeśli nie ma fizycznego zwarcia to najprawdbopodobniej walniete jest wejscie uP . Podzwoń po serwisach , moze któryś sprowadzi ci tego uP ale wątpliwe to jest . Ja mam taką sama wieże , ma uszkodzony procek Dolby ProLogic. Nowy procek kosztuje 450zł :!:
    mi-cha-el
    Level 13  
    Potwierdzam awaryjność tych elementów tj. uPD780016AYGF-013-3BA oraz HA1221S.
    Niesprawny układ redukcji szumów Dolby NR (HA1221S) objawia się brakiem dźwięku z deck-a (sterowanie mechanizmem działa poprawnie),
    natomiast uszkodzony układ uPD780016AYGF-013-3BA powoduję brak reakcji na przyciski w "kolocku" HTC W555.
    Zmrożenie układu uPDXXXX zamrażaczem na chwilę przywraca działanie przycisków.