Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Ardo FDP23-2

17 Lut 2007 17:59 2846 8
  • Poziom 11  
    Witam kolegę maxxmaxx!

Przepraszam za mój nieprecezyjny opis. Jest to lodówka Ardo FDP23-2. Natomiast temperatura + 4stopnie to temperatura w zamrażalniku osiągnieta po 12 godz. nieprzerwanej pracy agregatu.

Pozdrawiam Władek
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Witaj.
    Nie można było tak od razu? :D Niestety w twojej chłodziarce jest nieszczelność, przez którą "uciekła" część czynnika chłodniczego, lub może być uszkodzona sprężarka "agregat" Może też zatykać się kapilara, utrudniając przepływ czynnika. Tak czy inaczej sam nic na to nie poradzisz, niestety tylko serwis. Zastanów się tylko czy taka naprawa jest opłacalna. Koszt ok 200PLN, bez gwarancji skuteczności naprawy.
    Pozdrawiam maxxmaxx
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Napewno nie opłaca się jej reperować. Koszt naprawy mojej warsztat wycenił na 330zł. Miałem nie szczelność instalacji. Później jak ją rozebrałem to okazało się że z rurek chłodzących zatopionych w piance zrobiło się sito.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    wstawia sie nowy parownik i po klopocie i zyje dalej sprzet
  • Poziom 19  
    nokia 3650 napisał:
    wstawia sie nowy parownik i po klopocie i zyje dalej sprzet

Spieniasz pianką obudowę (zatapiasz parownik) całość wzmacniasz jeszcze taśmą klejącą taką "na gada" i jest jak nowa! :D:D:D:D
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Nie stety nie zajmuję się naprawianiem lodówek bo gdyby tak było to pewnie by mi się opłaciło. A zpłacenie 330zł i nie otrzymanie gwarancji że będzie chodzić uznałem za nieopłacalne. Dzieki za inormacje o sposobie naprawy, nie miałem o tym pojęcia. Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    gwarancje otrzymasz napewno na 12 -miesiecy i warto zrobic bo ja montuje parownik w srodku i lodowka pracuje ekonomiczniej takie jest moje zdanie.Nawet gdybym nie naprawial sam to raz bym ta naprawe wykonal bo przy dzisiejszym sprzecie nie wiadomo na ile czasu kupisz nastepna.
  • Poziom 12  
    Skoro już jest mowa o lodówkach i widzę że na forum są osoby znające ten temat to zapytam. Nabyłem teraz samsunga no frost. Dobrze zrobiłem? Czy może powinienem wybrać inną firmę, albo typ lodówki. Chodzi mi oto czy zachwalany przez sprzedawcę system no frost jest faktycznie taki dobry?
  • Poziom 1  
    Panowie potrzebuję pomocy.
    Mam FDP23-2 mam problem nie odpala zaczyna działać dopiero jak ją porządnie klepnę.
    Potem działa dopóki się nie wyłączy i znów to samo.Gdzieś na forum przeczytałem że to przekaźnik ale jestem laikiem i nie wiem gdzie on znajduje jak mi podpowiecie to sobie taki zamówię i wymienię.Help