Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera LS-1700 jak zmienić język?

17 Lut 2007 22:38 1592 3
  • Poziom 12  
    Witam!
    Zostałem obdarowany przez japońską firmę drukarką LS-1700. Praktycznie rzecz biorąc nówka - 7000 przebieg - wydruki idealne.
    Mam jednak problem. Drukarka pisze wszystkie komunikaty po japońsku. Z tego co przewertowałem w Googlach wnioskuję, że jest to model FS-1700 wypuszczony na rynek japoński. Zciągnąłem sobie pełną dokumentację FS-1700 i na tej podstawie chciałem zmienić język, ale okazuje się, że kolejność MENU też jest zmieniona.
    I co z tym zrobić? Podejrzewam, że jest w tej drukarce j. angielski, bo podczas uruchamiania pisze "Self Test" i dopiero reszta komunikatów jest w j. japońskim.
    Czy jest sposób na reset fabryczny i wejście w ustawienia domyślne - jakieś naciśnięte guziki w trakcie włączania - może wtedy zmieni język? Czy też szukać dawcy (uszkodzonej FS-1700) i podmienić jej elektronikę wraz z FW?
    Wszelkie pomysły mile widziane,
    Pozdrawiam!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 43  
    toner jest tan sam ale czy programowo to ta sama drukarka to nie mam pewności ( wątpię )
  • Poziom 12  
    Zainstalowałem do kompa sterowniki od FS-1700 i działa.
    Rozkład guzików, budowa mechaniczna wygląda na identyczną.
    Fakt: menu LS i FS jest inne, czyli oprogramowanie inne.
    Teraz tylko kwestaia: czy można bezkarnie podmienić płytę od typu FS?
    Drugie pytanie: czy ktoś zna japoński i wie jak wyglądają znaczki oznaczające "JĘZYK" :D
  • Poziom 19  
    kuba_k_44 napisał:
    Witam!
    Drukarka pisze wszystkie komunikaty po japońsku. Z tego co przewertowałem w Googlach wnioskuję, że jest to model FS-1700 wypuszczony na rynek japoński. Zciągnąłem sobie pełną dokumentację FS-1700 i na tej podstawie chciałem zmienić język, ale okazuje się, że kolejność MENU też jest zmieniona.
    I co z tym zrobić? .............................Wszelkie pomysły mile widziane,
    Pozdrawiam!

Może zwróć się o pomoc do Ambasady Japonii :)
    http://www.pl.emb-japan.go.jp/