Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitor LG F700P - jak rozebrać i usterka obrazu

Shizo 18 Lut 2007 17:04 3595 7
  • #1 18 Lut 2007 17:04
    Shizo
    Poziom 15  

Pierwszy pronblem jaki mam z tym monitorem jest prozaiczny: nie mogą go otworzyć - po odkręceniu jedynych dwóch wkrętów całość trzyma się jak cholera. Może ktos mi podpowie jak to zrobić?
    Drugi problem: kilku dni temu zaczęły się pojawiać takie poziome kreski najpierw przy lewej krawędzi, a póżniej na całym ekranie. Wygląda to jak mrowienie. Teraz doszło zwężanie i przesuwanie się obrazu na boki. Czasami pomaga na te objawy zmiana rozdzielczości albo częstotliwości odświeżania ale i tak po kilku minutach objawy wracają.
    Przy okazji jak mi nerwy puściły zauważyłem że walnięcie w monitor też czasami pomaga. Co to może być.
    Mam kumpla po elektroniku, dysponujemy podstawowym wyposażeniem i wiedzą i chcielibyśmy pokusić się o naprawę tego monitora.
    Wszelkie rady mile widziane. Dzięki z góry.

0 7
  • #2 18 Lut 2007 17:07
    Krzychu7
    Poziom 39  

Monitor ma zaczepy u góry, trzeba włożyć coś cienkiego. Usterkę prawdopodobnie powodują zimne luty. Przelutuj dokładnie podstawkę kineskopu i płytę główną.

0
  • #3 18 Lut 2007 21:25
    Shizo
    Poziom 15  

Wielkie dzięki za szybka odpowiedź, wypatrzyłem te zaczepy, powinno teraz pójść gładko.
    ps.Od czego biorą się zimne luty? Ze starości? Czy uszkodzenia mechaniczne?

Dodano po 4 [godziny] 12 [minuty]:

Nie moge tego pird.. monitora rozebrać, koreańce robia chyba jednorazówki. Nie da się otworzyć no chyba że wszystko połamie

0
  • #4 18 Lut 2007 22:24
    -MP-
    Poziom 12  

Do otwierania obudowy dobrze się nadaje pilnik do paznokci...
    Pilnik jest cienki i wystarczająco twardy...

-MP-

0
  • #5 19 Lut 2007 00:18
    03041957
    Poziom 16  

W LG-ku zaczepy się wciska, jeśli ktoś wcześniej się do niego dobierał, to trzeba się będzie trochę pomęczyć, potem przelutować okolicę odchylania poziomego (HOT + kondensatory), warto także przelutować okolice pionu, tam często są zimne luty powodujące zmianę wysokości lub liniowości odchylania pionowego- częste w tych monitorach. Życzę powodzenia, R.

0
  • #6 23 Lut 2007 16:34
    Shizo
    Poziom 15  

Monitor rozebrałem, odkurzyłem i nie mam pojęcia gdzie lutować i co

0
  • #7 23 Lut 2007 22:57
    zdzich42
    Poziom 40  

Dział monitory to dział dla serwisantów i bardziej zaawansowanych amatorów. Moja rada taka zamknij oddaj komuś kto sie zna na rzeczy. Z doswiadczenia Ci napisze, że po twojej ingerencji moze juz monitora nikt nie naprawić...
    PS przenoszę

0
  • #8 24 Lut 2007 09:51
    Shizo
    Poziom 15  

monitor złożyłem i działa jak wcześniej. Twoja rada jest oczywista - tyle że kosztowna i wcisną mi że zrobili nie wiadomo co i za ile! To ze ktos nie zna sie to po pierwsze nie znaczy że jest na tyle głupi żeby od razu zepsuć a po drugie wszystkiego można się nauczyć.

0