logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wzmacniacz ile moze kosztowacdo 20w RMS

TOMekSTRAch 13 18 Lut 2007 19:17 1754 8
REKLAMA
  • #1 3587708
    TOMekSTRAch 13
    Poziom 11  
    Przejdźmy odrazu do rzeczy --->potrzebny mi jest wzmacniacz najlepiej na układziku scalonym i żeby miał około 10w (rms) jak najtaniej byle co pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • REKLAMA
  • #2 3587747
    djCris
    Poziom 15  
    A są wzmacniacze nie na układzie scalonym lub tranzystorze? Wzmacniacz chcesz zbudować sam, czy kupić gotowy? Rozumiem, że wzmacniacz ma być 2x10wat RMS, mam rację?
  • REKLAMA
  • #3 3587780
    TOMekSTRAch 13
    Poziom 11  
    byle jaki tylko nie na koncowce mocy tylko zcalak moze byc i 10w RMS albo 1 x 20w RMS byle co najlepiej 2 x 10w RMS i zeby byl juz zlutowany gotowy do pracy !! a moze tez byc do szmodzielnego montazu czekam pzdr
  • REKLAMA
  • #5 3587967
    PZ IX
    Poziom 35  
    TOMekSTRAch 13 napisał:
    byle jaki tylko nie na koncowce mocy

    Nie ma wzmacniacza mocy bez stopnia końcowego!
    Żeby była moc, musi być końcówka.
  • #6 3588170
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda
    polecam ci tda 1554q Bedzie smigal na 4 elementach zewnetrznym i wyciagniesz z niego ok 2x15W.
  • REKLAMA
  • #7 3588277
    md
    Poziom 41  
    Proponuję zajrzeć na allegro, tam aż się roi od samochodowych wzmacniaczy, w najtańszych najczęściej jest jedna końcówka samochodowa - fakt, że na ich obudowach widnieją napisy 100W lub coś koło tego ;)
    Kupujesz taką używkę, robisz prosty zasilacz i już masz wzmacniacz.
    Możesz też rozglądać się za używanym wzmacniaczem montowanym w autokarach - takie coś ma wejście magnetofonowe, miksowany mikrofon i czasem jeszcze inne wejścia do podłączania odtwarzacza wideo - też nie napracujesz się wiele, bo wystarczy trafo sieciowy, mostek prostowniczy i elektkrolit.
    NIe muszę chyba wspominać, że na rynku jest cała gama zestawów do samodzielnego montażu np. firm Nord, Jabel, AVT itp
  • #8 3595693
    TOMekSTRAch 13
    Poziom 11  
    dobra mam kupilem od kolegi stare kolumny aktywne :)) :P dzieki a szczegolnie md <okok>
  • #9 3772315
    lukasz_000
    Poziom 14  
    Polecam TDA 2004
    ma on 2x10W lub 1x20W

    Robilem go ostatnio i za części dałem ok. 7-8 zł [ dokladnie nie wiem, bo kupowałem jeszcze inne rzeczy]
REKLAMA