logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Proszę mi wytłumaczyć czym różnią się modele alarmów Silicon

czarag 18 Lut 2007 21:17 1673 2
REKLAMA
  • #1 3588321
    czarag
    Poziom 12  
    Chodzi mi o silicon Ultimate. Najczęściej opisywanym modelem jest Silicon Ultimate CD a ja mam PD do tego jest jeszcze ASRi zapewne inne Ultimate. Czym one się różnią? Może Ograniczenim pewnych funkcji ?? Jeśli tak to jakich ? Myżlę, że takie porównannie(krótkie) przydałoby się wielu na tym forum. Z górki dziekuję i pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 3591403
    pkhenr
    Poziom 32  
    pd jest starszy np. nie ma wydłużanego czasu komfortu, ARS oznacza ochronę przed nagraniem
    A jakiej funkcji Ci brakuje ?
  • #3 3593352
    czarag
    Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedź. Wyczerpuje moją ciekawość.
    Nie brakuje mi funkcji, bo właśnei mi przestał działać. Hi hi hi
    Tzn zgodnie z tym co czytałem w instrukcji o Ultimate CD to moj alarm był w funkcji serwisowej. Stale świeciła się dioda i alarm się nie uzbrajał.
    Przeczytałem w instrukcji jak wyłączyć tryb serwisowy i włączyć alarm w tryb normalny i udało mi się to zrobić. Niestety po otworzeniu pilotem i uruchomieniu silnika najpier uruchomiły mi się kierunkowskazy, a póżniej silnik zgasł i zaczął wyć alarm. Więc odpiołem alarm. Jeżeli wepnę w złącze alarm to samochód niie daje się uruchomić. Jeżdżę więc bez alarmu.
    Obecnie obajw jest taki, że po wpięciu alarmu kierunkowskazy migają około 1 minuty po czym załącza się syrena. Samochód oczywiście nie daje się wogóle uruchomić. Piloty centralnego zamka nie działają.
    Ani reset fabryczny zworką BRK_SEL 1, ani przyciskiem reset nie powoduje odblokawania powstałej sytuacji.
    Ponadto zrobiłem tak. Podpiołem alarm w domu do zwykłego zasilacza 12V podając napięcie na piny 3 i 4 znajdujące się w gnieżdzie wtyczki.(zgodnie ze schematem. Próbowałem zrobić reset zwierając piny 5i6 odpowiedzielne za reset ręczny (jakby przyciskeim ) oraz próbowałem zrobić reset fabryczny zworą BRK_SEL 1.
    Nic to nie daje. Nie mam nawet możliwości powrotu do sytuacji poprzedniej gdzie była funkcja serwisu i działały piloty centralnego zamka.
    Zaciekawił mnie jeden objaw mianowicie.
    Mam alarm poprzez piny 3i4podpięty ta jak opisałem do tego zalicza 12V. Słychać jak pracuje przekaźnik na płycie alarmu odpowiadający za miganie kierunkowskazów. W tym momencie wyjmuję bezpiecznik czyli chyba de facto odłączam zasilanie !!!! Ale przekażnik od kierunkowskazów pracuje nadal.
    Nie wiem czy tro jest na trwale uszkodzny alarm czy może skleiły się styki przekaźnika, Wogóle nie wiem co robić.
REKLAMA