Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG studioworks 700S coraz dluzej startuje (dzis 15min)

lukaszpacyga 18 Feb 2007 22:11 1328 4
    lukaszpacyga
    Level 2  
    Mój monitor (LG studioworks 700S) od jakiegoś czasu zaczął wykazywać problemy z uruchomieniem. Po włączeniu PC monitor dostaje sygnał startu, wówczas dioda zmienia kolor z żółtego na zielony i miga przez czas od kilkunastu sekund do kilkunastu minut zanim stuknie przekaźnik i pojawi sie obraz. Dzisiaj czekałem 15 minut aż sie uruchomi. Czas ten stale sie wydłuża. Początkowo problem ten występował przy dłuższym odłączeniu od sieci, teraz występuje po każdym wyłączeniu komputera.
    Jaka może być tego przyczyna?
    Nie znalazłem podobnego przypadku na forum.
    Jeśli ktoś spotkał sie już z takim problemem proszę o pomoc. Z góry dziękuje
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    transoptor
    Level 15  
    W zasilaniu w przetwornicy napięcia profilaktycznie wymień kondensatory elektrolityczne.Najczęściej to pomaga-pozdrawiam
    lisek
    Service technician RTV
    model :CB777F-NC fcc id: bejcb773f na chasis CA-90

naprawe zacznij od wymiany kondensatora elektolitycz. tego na 350V (lub 400V) tuż za prostownikiem
    lukaszpacyga
    Level 2  
    Dziękuje za odpowiedzi.
    Dzisiaj wymieniłem kondensator 220uF/400V zabieg nie pomógł. Wkrótce spróbuje wymienić elektrolity w przetwornicy.
    Zauważyłem dodatkowy objaw ; ciche stukanie prawdopodobnie w trafopowielaczu, zanim monitor sie włączy. Czy to może o czymś mówić? Po uruchomieniu monitora cykane ustaje
    lukaszpacyga
    Level 2  
    Udało mi sie juz naprawić monitor. Przyczyną awarii okazały sie małe elektrolity w obwodzie sprzężenia zwrotnego przetwornicy napięcia. kondensatory te na schemacie z instrukcji serwisowej dla tego monitora oznaczone są jako C911 i C913. Wymieniłem oba, ale chodziło chyba głównie o C913. Jesli ktos ma identyczny problem, mysle że wymiana kondensatora C913 wszystko załatwi.
    Dziekuje za porady.