Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepływowy podgrzewacz wody HOTMAN ComputerizedWater Heater

izolator 18 Lut 2007 22:55 2755 6
  • #1 18 Lut 2007 22:55
    izolator
    Poziom 9  

Podgrzewacz nie grzeje wody, poszukuje informacji na temat tranzystorów w nim zainstalowanych ( niewiem jakie powinny tam być),gdzie szukać schematu?.Czy ktoś naprawiał taki podgrzewacz?
    Proszę o odpowiedż.

0 6
  • #2 18 Lut 2007 23:27
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Czy na pewno tranzystory. Widziałem podgrzewacze przepływowe, ale tam były triaki.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 19 Lut 2007 18:17
    izolator
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedż. Moja wiedza elektroniczna niejest zbyt wielka, być może są to triaki mają oznaczenia- jeden BTA16, drugi MAC 12M . do zudzenia podobne do tranzystorów. Jeśli wiesz że są to triaki to podpowiedz jak je sprawdzić? Mam podejżenie do tego MAC 12 że jest uszkodzony bo żadnych oznak życia podczas zwykłego sprawdzania miernikiem. Pozdrawiam.

0
  • #4 20 Lut 2007 00:05
    maniak49
    Poziom 14  

Witam.Normalnym miernikiem nie sprawdzisz triaka, przy jego cenie możesz
    wymienic go bez sprawdzania.
    O ile pamiętam jest w tym podgrzewaczu czujnik przepływu,często się zapycha,wymaga dobrego przepłukania.
    Triaki są sterowane procesorem typu PIC.
    Pozdrawiam,powodzenia.

0
  • #5 20 Lut 2007 13:23
    izolator
    Poziom 9  

Witaj!. Masz racje jest tam PIC przeczytałem na jego temat . Tak miernikiem nie sprawdze triaków ale sprubóje sposobem opisanym na forum elektrody - zobaczymy. są tu jeszcze trzy rezystory wg. kodu kreskowego mają 211 om , wyglądają całkiem nieżle , ale miejsce w którym sie one znajdują jest tak jakby przypalone, przegrzane, może wymienić też te opory? piszesz o czujniku, sprubóje nalać odkamieniacza
    do rurki i może coś to pomoże. Szkoda że niema (nie moge znależć schematu) tego podgrzewacza wiedział bym dokładnie jakie triaki kupić , bo te co są wlutowane to wydaje mi sie jakby były już wymieniane.
    dzięki za odpowiedż i Pozdrawiam.

0
  • #6 22 Sty 2008 18:01
    NOTOS
    Poziom 9  

Witam!
    Czy ktoś z Państwa wie, gdzie można naprawić taki ogrzewacz? Nie znam się na tym a padł był no i nie grzeje.

0
  • #7 22 Sty 2008 19:55
    izolator
    Poziom 9  

Witam. próbowałem naprawić taki podgrzewacz,ale zrezygnowałem z tego i
    kupiłem inny.Niestety w niczym nie pomogę. Pozdrawiam.

1
  Szukaj w 5mln produktów