Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja antenowa TV-SAT

bulba1 19 Lut 2007 09:33 3540 8
  • #1 19 Lut 2007 09:33
    bulba1
    Poziom 24  

Mam pytanie od strony laika.
    Czy mozna podłaczyć jedna antenę i konwerter do kilku telewizorów tak aby kazdy mógł odbierac dowolny kanał.
    Jeżeli tak to jak najlepiej to zrobić?

0 8
  • #2 19 Lut 2007 09:38
    michcio
    Specjalista elektryk

Oczywiście jest taka możliwość, ale należy zastosować konwerter TWIN, który ma 2 wyjścia i pozwala na niezależny odbiór na obydwu odbiornikach.

Można także zastosować konwerter QUAD, który ma 4 wyjścia i można na nim niezależnie odbierać na 4 odbiornikach.

0
  • #3 19 Lut 2007 20:38
    Roman_5000
    Poziom 19  

1. Ile telewizorów - tyle samo tunerów (w każdym wariancie!!!).

2.A - Możesz zastosować konwerter z:
    - dwoma wyjściami (na 2 TV)
    - czterema wyjściami (na 4 TV)
    - ośmioma wyjściami (na 8 TV)

2.B - Możesz też zamontować MULTISWICHA (z możliwością podłącznia 4 TV, a poźniej w przyszłości jescze 4 i jeszcze 4...., ale za każdym razem kupując multiswicha. Należy tez pamiętać o tym, że są tzw. multswiche końcowe (na 4 TV) oraz przelotowe (8 x TV lub 4 x TV + sygnał na następny multiswich).
    Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć.

0
  • #4 07 Kwi 2007 16:04
    ADRI4N_90
    Poziom 9  

probowalem podlaczyc tv tak jak tu opisujecie tj. mam jedna antene pod ktora podlaczylem rozgaleznik, a pod niego 2 tv tylko, ze jest jeden maly problem jak mam podlaczony jeden tv wszystko jest ok a zaraz po podpieciu drugiego znika obraz na pierwszym i prawdopodobnie na drugim tez go nie ma ale nie na pewno

0
  • #5 07 Kwi 2007 16:09
    Slawi
    Poziom 20  

Nie mozesz pod antene podlaczyc rozgaleznika- to musi byc KONWERTER TWIN!! Dlatego cie przestaje dzialac po podlaczeniu drugiego TV

0
  • #7 07 Kwi 2007 16:49
    ADRI4N_90
    Poziom 9  

zapomnialem napisac ze probuje dzielic w ten sposob sygnal z tv naziemnej ze zwyklej anteny i mam 2 podobne rozdzielacze do tego z allegro jeden wiekszy prawie identyczny z tym z allegro i jeden mniejszy ale na obu jest ten sam problem ze po podlaczeniu drugiego tv znika obraz

0
  • #8 07 Kwi 2007 19:17
    pajo21
    Poziom 35  

antena jest ze wzmacniaczem czy bez?
    gdzie jest umiejscowiony zasilacz?(jeżeli jest)

0
  • #9 07 Kwi 2007 19:53
    zbyszek_
    Poziom 26  

Kol. BULBA 1 ten temat był juz wielokrotnie poruszany.Tu masz gotowe rozwiązania na ile tylko będziesz chciał rozprowadzić sygnał tv sat.
    1. Jezeli chcesz zastosować multiswitch i konwerter QUATTRO www.dipol.com.pl
    2. eżeli chcesz zastosować sumator Tv-sat i konwerter QUAD www.dipol.com.pl
    Tutaj masz gotowe rozwiązania i schematy tych instalacji.Pozdro

0