Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do lodów Electro Freeze z USA 208/230V 60 Hz

19 Lut 2007 11:29 6477 10
  • Poziom 10  
    Witam kolegow ! :)

Na poczatek zaznacze ze jestem zupelnie zielony w tematyce elektryki przemyslowej.
    Zakupilem w USA maszyne do lodow kreconych Electro Freeze 30T-CMT zasilana prądem 3 fazowym 208/230V 60Hz .

Pozostala specyfikacja napiecia TUTAJ

Pytanie jest nastepujace czy jest szansa na to zeby dzialala ona w Polsce na naszym napieciu ? Jakie problemy moga wystapic.

Z tego co sie rozgladalem to dla czestotliwosci falownik (?)
    A co z napieciem ? Co oznacza 208/230 ? mozna jakos to zasilic z naszego pradu 3 fazowego ? Mozna jakos rozlozyc nasze fazy ?

W specyfikacji ( wyzej url ) zaznaczono drobnym drukiem ze dla certyfikatu CE nalezy tylko wybrac 50 Hz , wiec moze napiecia zostaja takie same ?

Jezeli nie bedzie dzialac to dlaczego i jak przerobic ? :))) Wie ktos moze :))

Z gory dzieki za zainteresowanie i odpowiedz
    Pozdrawiam !
  • Poziom 27  
    Powinno działać. Jeżeli zmniejszasz częstotliwość z 60 na 50 Hz to silniki będą się nieco wolniej kręciły. I napięcie zasilania powinno byc nieco nizsze. Niż 230 wolt. O jakieś 20 % czyli właśnie 208. Lub mniej Ten parametr 208/230. To chyba zakres napięć na kturym maszyna może chodzić poprawnie. Najlepiej sprawdzić praktycznie. Na początku należy sprawdzać czy silki jakie tam są ,się nie grzeją Oraz transformatory.Jeżeli takie są. Można na początek zasilić ją obniżonym napięciem z autotransformatora. A taki dosyć łatwo zrobić. Niewiem ile mocy ona pobiera. Agregat plus mieszalnik. I inne ustrojstwa.
  • Specjalista elektryk
    Witam. 208V to napięcie międzyfazowe w USA, tak jak u nas 380V(400V). Ze specyfikacji wynika że można by to zasilić napięciem 230V czyli faza i zero. Broń Boże trójfazowym 380V(400V). Jak zajrzysz do skrzynki przyłączowej to pewnie się dowiesz. Co do częstotliwości, to nie dam głowy, ale wydaje mi się że, przy mniejszej częstotliwości impedancja elementów indukcyjnych maleje i płynie większy prąd, ale czy na tyle większy, że mógłby spowodować uszkodzenie. Nie wiem. Może inni koledzy coś podpowiedzą. Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    witam jak podłączalismy u nas w firmie maszyny z USA lub z Kanady np; napięcie 560 3 fazy 60 Hz to był zrobiony transformator z naszego napiecia na ich z tym , że troszke większe było to napięcie by wyrównać to brakujace 10 Hz z tym , że i tak sie silniki trochę więcej grzały niż nasze polskie silniki to był poprostu nawinięty taki autotransformator i mielismy do wyboru napiecia powiedzmy od 550 do 580 V ze względu na wyzwalające termiki i zawartą tam elektronikę ale mieliśmy też takie napięcia jak 460 , 480, 540. 560, ale myslę bardzo nad tym napięcie 230V ponieważ spotkałem sie z maszyna dla której był transformator i napięcie międzyfazowe 230 V ja bym zobaczył kto wyprodukował tą maszyne bo w USA mogli mioeć do niej transformator na te napięcie jak pamietam japońskie miały czasmi takie napięcie zasilania może bliższe dane tej maszyny i może fotki także tabliczek dzięki
  • Specjalista elektryk
    Kol. Tuning Marek: W pierwszym poście masz link do specyfikacji tej maszyny. Pozdrawiam.

Dodano po 14 [minuty]:

Według mnie powinno to chodzić na 230V bez żadnych dodatkowych wynalazków.
  • Poziom 20  
    kolego sq9jjh jak mozesz pisać bez żadnych...............to jak sobie wyobrażasz 3 fazy z takim napięciem ................? bo ja tylko piszę jakie miałaem przypadki z zasilaniem maszyn zza oceanu dzięki
  • Poziom 27  
    Jeżeli podłączamy silnik asynchroniczny,czy transformator To ważna jest częstotliwość. I teraz jeżeli mieliśmy 60Hz i zmniejszymy to do 50 Hz to chyba oczywiste jest że powinniśmy zmniejszyć napięcie zasilania.Ruznica 10 Hz to jest 20%.Pewnie dlatego te silniki zachodnie mocniej się grzały. pozatym pisałem już że wsilnikach asynchronicznych[nie szczotkowych] spadną obroty.
  • Poziom 20  
    niech kolega opisze co tam jeszcze jest bo jeśli chodzi o silniki i ile ich jest bo można by było coś dopasować z naszych produktów bo ze sterowaniem nie powinno być problemu a co do tego mojego postu to nic nie szkodziło , że troche większe napięcie podawaliśmy to oczywiste ponieważ prędkości silników były mniejsze i troszke te spadki kompensowaliśmy napięciem ,, http://www.hcduke.com/spec_sheets/184873%2030T-RMT.pdf
  • Poziom 27  
    W silnikach asynchronicznych podwyższanie napięcia ponad normę prawie wogule nie zwieksza obrotów. No chyba ze to sa silniki szczotkowe. A są takie np; w niekturych pralkach ,sokowirówkach. Ale one pracują z prądniczka tachometryczną i procesorem. I to on ustala obroty.
  • Poziom 20  
    No własnie ale to prawie wystarcza ale wciąż nie wiemy jak podłączył maszyne autor postu i kto dał trafna odpowiedz .....szkoda bo po to jest forum ale niektórzy o tym zapominaja dzięki
  • Poziom 10  
    maszyna została podłączona przez transformator 3 fazowy ;-) znalazlem źródło transformatorów z lat 80 :) które idealnie się sprawdzają w tej dziedzinie , maszyna pracuje już 3 lata bez problemów przy czym nasza częstotliwość 50Hz nie wpływa na nią w zauważalny sposób

pozdrawiam ! :)