Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obliczanie rezystorów przy transoptorze CNY17-3...

byrrt 19 Lut 2007 11:32 4892 4
  • #1 19 Lut 2007 11:32
    byrrt
    Poziom 21  

Witam! Mam taką prośbę.. Jest sobie oto taki schemacik (część schematu końcówki mocy na LM3886):

Mam teraz prośbę.. Aby wyciszyć LMa musi popłynąć prąd większy lub równy 5mA z końcówki mute do ujemnego napięcia zasilania (tu -35V). Chce sterować tym procesorem. Przeglądałem wykresy stosunku prądu diody w transoptorze do prądu kolektora i troche mnie zdołowała pewna sprawa.. Aby przepchać przez kolektor 10mA trzeba podać 30mA na diode? ;|

Bazuje na tym wykresie:

Proszę o pomoc - potrzebuje w prosty sposób załączać funkcję mute w końcówce mocy poprzez procesor (ATmega16). Na płytce dysponuje tylko +/35V i masą + doprowadzony sygnał od mikroprocesora.

• #2 19 Lut 2007 12:19
    Dar.El
    Poziom 40  

Witam
    Nie 5mA a 0,5mA potrzeba pociągnąć z wyprowadzenia nr.8 a transoptor CNY17-3 ma sprawność 100%, więc nie jest tak źle. Powinno wystarczyć 2mA na diodę LED w transoptorze, aby wyłączyć funkcję mute.

• #3 19 Lut 2007 12:45
    byrrt
    Poziom 21  

Jeny faktycznie... :oops: Ok czyli wszystko się pięknie wyjaśniło.. Mam jeszcze pytanko.. Chciałbym się upewnić - czy takie połączenie jak na schemacie u góry bedzie prawidłowe i ma szanse zadziałac? :)

Pozdrawiam
    Piotr

• #4 19 Lut 2007 13:14
    Dar.El
    Poziom 40  

Nie widzę żadnych problemów, może dodaj jeszcze kawałek kondensatora do wyprowadzenia nr.8 , tak jak jest w PDF, aby za szybko wzmacniacz nie przechodził z jednego stanu do drugiego.

• #5 09 Mar 2007 18:35
    byrrt
    Poziom 21  

Na etapie projektu wyczytałem gdzieś, że ta funkcja mute nie zawsze działa tak jak działać powinna, dlatego zrezygnowałem z niej i zastosuję przekaźniki.. Ale dziękuje za pomoc :)

Pozdrawiam
    Piotr

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME