Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obliczanie rezystorów przy transoptorze CNY17-3...

19 Lut 2007 11:32 6257 4
  • Poziom 21  
    Witam! Mam taką prośbę.. Jest sobie oto taki schemacik (część schematu końcówki mocy na LM3886):

Mam teraz prośbę.. Aby wyciszyć LMa musi popłynąć prąd większy lub równy 5mA z końcówki mute do ujemnego napięcia zasilania (tu -35V). Chce sterować tym procesorem. Przeglądałem wykresy stosunku prądu diody w transoptorze do prądu kolektora i troche mnie zdołowała pewna sprawa.. Aby przepchać przez kolektor 10mA trzeba podać 30mA na diode? ;|

Bazuje na tym wykresie:

Proszę o pomoc - potrzebuje w prosty sposób załączać funkcję mute w końcówce mocy poprzez procesor (ATmega16). Na płytce dysponuje tylko +/35V i masą + doprowadzony sygnał od mikroprocesora.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 40  
    Witam
    Nie 5mA a 0,5mA potrzeba pociągnąć z wyprowadzenia nr.8 a transoptor CNY17-3 ma sprawność 100%, więc nie jest tak źle. Powinno wystarczyć 2mA na diodę LED w transoptorze, aby wyłączyć funkcję mute.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 40  
    Nie widzę żadnych problemów, może dodaj jeszcze kawałek kondensatora do wyprowadzenia nr.8 , tak jak jest w PDF, aby za szybko wzmacniacz nie przechodził z jednego stanu do drugiego.