Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp 5L ciągły błąd - papier!!!

19 Lut 2007 14:20 2149 13

• Poziom 27  
    Pali sie dioda jak by było brak papieru lub zakleszczony. Czujniki przeciściłem zresztą całą drikarke tez, wszystko sprawne. Czujniki papieru z tyłu podmieniłem z innej dalej tosamo. Podejżewam że uszkodził sie czujnik pod piecem jak go sprawdzić??
  • Poziom 12  
    Sprawdz czy coś nie blokuje tego czujnika. Czy jakaś zszyfka nie podeszła czy co.
    Może też być tak, że dwa czujniki masz padnięte, albo drukareczce coś się pokopało.
    Nie rozbierałem tej drukarki, ale może da się jej pomierzyć, gdy jest częsciowo rozebrana.
  • Poziom 15  
    Może to jest jakiś kod błędu , sprawdź ile razy mryga , czy na przemian z zieloną, może masz uszkodzoną grzałkę
  • Poziom 19  
    JACU626 napisał:
    Pali sie dioda jak by było brak papieru lub zakleszczony. Czujniki przeciściłem zresztą całą drikarke tez, wszystko sprawne. Czujniki papieru z tyłu podmieniłem z innej dalej tosamo. Podejżewam że uszkodził sie czujnik pod piecem jak go sprawdzić??

Jeżeli świeci brak papieru to drukarka na początku po podłączeniu zasilania ruszy kołami. Jeżeli zacięcie to nic nie ruszy.
    Jak jest u Ciebie?
    Która dioda dokładnie świeci?

Jeżeli zacięcie to jest jeszcze czujnik w (właściwie tuż za) fuserze, którego flaga najczęściej "wyskakuje".
    Sprawdź też czujnik i stycznik zamknięcia pokrywy i obecności kartrigea.

Pozdrawiam!
  • Specjalista - kserokopiarki
    jaki to ma przebieg , może juz mechanicznie coś pada , moja miała 180.000 i niestety juz nie dała sie naprawiać

• Poziom 27  
    Podmieniłem kabel od tych czujników i drukarka ruszyła. Drukowała całe szare kartki odmieniłem laser i wydruk przesunoł sie w lewo i nie ma go na całej stronie teraz mam taki problem. Doatałem trzy takie drukarki i chce zrobić jedną dobrą inaczej bym juz sie nie bawił.
  • Poziom 19  
    Sprawdź lustra lasera i całe mocowanie modułu jeżeli podmieniałeś, a jak masz ich więcej to podmień laser.
  • Poziom 12  
    Zamieść może skan wydruku, może to nas na coś naprowadzi.
  • Poziom 14  
    witam, drukareczka HP 5L po włączeniu do sieci milczy zupełnie ( nie ma tego"mruczenia") i świeci czerwona dioda. Papier grzecznie czeka w podajniku. co mogło się stać ?

dopisane : na komputerze tylko błąd - brak papieru

• Poziom 31  
    Jesli całkowicie milczy i pali sie dioda pomarańczowa:
    1 Uszkodzony któryś z czujników papieru lub zawieszony
    2.uszkodzony toner i drukarka go nie widzi
    3 sprawdzić czy podczas zamykania przedniej pokrywy/najlepiej zdjąć obudowę i ręcznie oszukać czujniki/ odsłania się działo lasera, oraz czujnik tonera.

Dodano po 2 [minuty]:

Jacuś 26, podmienił bym płytę główną.
  • Poziom 14  
    w tej pali się czerwona :) postaram się sprawdzić to, co opisujesz :)

• Poziom 31  
    No, dobra niech będzie czerwona :-)