Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 19 1.4 95 rok jak odłączyć centralny zamek?

djskate8 19 Lut 2007 14:39 1479 2
  • #1 19 Lut 2007 14:39
    djskate8
    Poziom 19  

Autko jak w temacie. Problem jest taki że uszkodzony jest prawdopodobnie siłownik centralnego zamka w prawych tylnych drzwiach i przy próbie zamknięcia samochodu pali bezpiecznik centralnego zamka. Ale za to otwierać można do woli. Bezpiecznik tylko pali się gdy się zamyka auto. Mógłbym żyć bez centralnego ale on ma drugą funckję: mianowicie blokadę zapłonu. Dopóki taka zółta kontrolka na desce rozdzielczej nie przestanie migać to nie odpalę auta. Żeby kontrolkę ustabilizować i móc jednocześnie odpalić auto, trzeba wykonać strzał z pilota na podczerwień w podsufitkę. Próba zamknięcia lub otwarcia z deski rozdzielczej nie powoduje ustabilizowania się kontrolki. Co z tym fantem począć przynajmniej jako rozwiązanie tymczasowe? Bo najlepiej to by było odłączyć uszkodzony siłownik i by było po sprawie, lecz drzwi jest ciężko rozebrać, i nie wiem gdzie można w inny sposób to odłączyć. Proszę o sugestie i pomoc ew. może ktos wie jak rozebrać te drzwi. Dziękuję

0 2
  • Pomocny post
    #2 19 Lut 2007 20:21
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Drzwi rozbiera się w trzy minuty, ale wydaje mi się, że masz gdzieś przywarty jeden z przewodów siłownika do masy - pojawia się na nich na przemian plus i masa, dlatego problem jest tylko przy zamykaniu, bo wtedy na tym konkretnym przewodzie pojawia się plus. W przypadku zwartego siłownika bezpiecznik odparowywałby w obu cyklach.

0
  • #3 19 Lut 2007 22:17
    djskate8
    Poziom 19  

Z drzwiami jakoś poszło. Odłączyłem siłownik i sprawę uważam za zakończoną. Od jakiegoś czasu i tak ten zamek się nie otwierał i nie zamykał do końca. Najgorsza jednak była sprawa z tą blokadą zapłonu.

0