Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Download: Wzmacniacz -Soobwofer do samochodu

AREK0882 19 Lut 2007 18:03 8008 17
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    AREK0882
    Poziom 16  
    AREK0882 napisał 263 postów o ocenie 135, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Sulejówek. Jest z nami od 2005 roku.
    AREK0882
    Poziom 16  
    Witam Chciałbym z góry przeprosić za całą sytuacje ,prowizje już zdjąłem.
    Jest to projekt z owej strony ,nie mój.Ale uważam , że lepiej wykonać ten projekt dla osób ktore są zainteresowane niż samemu wykonywac przetwornice na SG i pózniej dawać te tda7294 poprostu wyjdzie taniej, koszt samego układu TDA1562Q to ok 26 zł. Pozdrawiam
    A tutaj opis samego układu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=31785#31785
    murzyn_ropa
    Poziom 10  
    czy można zamienic układ tda na inny??Konstrukcja ładna!!
    ziomal155
    Poziom 15  
    no tak tylko liczac maksymalna moc jaka mozna uzyskac przy odbiorniku 4omy i napieciu 12volt to 36W i wiecej się nie uzyska bez przetwornicy i jest to moc ciagla nie w sinusie bo w sinusie to chyba bedzie cos ok 12W a na suba to trochę mało :)
    gromleon
    Poziom 33  
    niby ową przetwornice to on posiada ale wg wielu osób i także i mnie taki układ nie daje zbyt dyżo mocy mimo not katalogowych a wrecz słyszałem (nie wiem czy to prawda) ze taki wzmacniacz im niższa częstlotliwość np (odtwarzanie basu) tym niższa moc wzmiacniacza i ponoć do zastosowań do
    subwoofera sie nie nadaje bo też go chciałem użyc i mi odradzono
    iq84
    Poziom 13  
    TDA1562Q bardzo dobra kostka zrobiłem na nim stereofoniczny wzmacniacz samochodowy i bardzo ladnie grał i nadal gra dźwięk napawde super , głośniki podłączyłem 50W 4 ohmy i idelnie pasuja do takiego wzm. Acha dodam że jako przedwzmacniacza nie używałem kostki TDA1524 <-- to to jest porażka , zastosowałem wzmacniacz tranzystorowy o pojedynczym napięciu zasilania ,jest w miare wydajny i idealnie współgra własnie z tymi końcówkami. To nie był jedyny wzmacniacz moj na tych kostkach, wcześniej zobiłem wzmacniacz do woofera , przyznam szczeże że ,, uciagnoł" spory głośnik. Jak już robić wmacniacz do samochodu to polecam kotkę TDA1562q warto naprawdę warto. P.S tylko nie wpinajcie jako przedwzmacniacz układ TDA1524 bo ma za duże szumy słyszalne.
    senso
    Poziom 20  
    Tez zbudowalem na tej kosci wzmaka do suba 10" no name.Kiedys EDW dawalo schemat.Przeprojektowalem go tylko na jednostronna plytke bo taka mi pasowala.Moc realna to ok 40RMS/4 ohm.NIe czarujmy sie 70rms nie bedzie,ale potrafi zejsc nisko przy malych przesterach ale to zalezy od pojemnosci kondow podciagajacych,ja obecnie mam 4x4700uF na szyne,w sumie ok 40000uF na podciagniecie i ladnie buja ale wolelabym cos na mosfet 400rms :D to moj plan he he
    WoŹnY
    Poziom 28  
    Projekt może i fajny, jednak chyba nikt z początkujących go nie zbuduje. Pomimo, iż prosty, dostarczone PCB to nikt nie wie jakie elementy tam siedzą poza TDA. Proponuje autorowi postu, poprawienie dokumentacji.
    Pozdrawiam
    AREK0882
    Poziom 16  
    Witam na prośbe Wożnego post zmieniłem. Pozdradwiam
    WoŹnY
    Poziom 28  
    AREK0882 źle mnie zrozumiałeś. Nikt nie wie jakie wartości mają np. C2, R1 itd. W dokumentacji tego nie ma. Podaj wartości, to ludziska sobie poradzą. Pozdrawiam
    AREK0882
    Poziom 16  
    Wszystko jest w załączniku na samym początku ale skoro u ciebie tego nie widać to przosze bardzo spis części.
    Gibon007er
    Poziom 22  
    Czy da rade ,żeby grał wzmacniacz w Swoim pełnym paśmie ? a nie tylko na niskie ?
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  
    Gibon007er napisał:
    Czy da rade ,żeby grał wzmacniacz w swoim pełnym paśmie ? a nie tylko na niskie ?

Należy usunąć filtr dolnoprzepustowy na wejściu.
    Tomczak
    Poziom 12  
    no to moze cos dla początkujących z wykorzystaniem układu tda1562Q ja nie mam prawie zadnego pojecia a udalo mi sie to złożyc i co najważniejsze to działa!!!:D
    Załączniki: